Haber Detayı
08 Ekim 2017 - Pazar 17:30 Bu haber 1754 kez okundu
 
SİYASET Haberi

Merkez İlçe’de 19 mahallede delege seçimleri dün tamamlandı.

11 Mahallede muhaliflerin ‘mavi’, 3 mahalle de İktidar’ın ‘beyaz’pusulaları kazandı.

Milletvekili Turpçu, eski Vekil Akın, İl Başkanı Altun, Merkez İlçe Başkanı Uzun, kaybedenler tarafında kaldı.

İl Başkanı Altun’un Meşrutiyet’te kaybetmesi şaşkınlık yarattı.

Çetin Özdemir/ İNANIŞ

CHP muhtarlık bölgesi mahalle delege seçimleri Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirildi.

Cumartesi günü; Asma, Bağlık, Birlik, Çaydamar, İnağzı, İncivez,  Mithatpaşa, Yenimahalle, Yeşilmahalle’de delege seçimleri mahallelere sandık kurulurken, Pazar günü ise; Bahçelievler, Baştarla, Çınartepe, Dilaver, Karaelmas, Meşrutiyet, Ontemmuz, Tepebaşı, Terakki, Yayla mahalleleri de CHP Merkez ilçe binasında yapıldı.

CHP Merkez İlçe Başkanlığı’nda yapılan delege seçimlerine, CHP İl Başkanı Ahmet Altun, CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Elmas Yılmaz ile partililer katıldı.

 Delege seçimlerinde mevcut merkez ilçe yönetiminin listesi ve önceki seçimde merkez ilçe başkanlığına aday olan Cevat Laçin’in listesi yarışıyor.

Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Cumartesi günü delege seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamada “Bugün dokuz mahallede yapılan delege seçimlerinde Mithatpaşa ,Bağlık ,İncivez , Asma Mahallelerinde Merkez İlçe yönetiminin beyaz listesi kazanmıştır. Yeşil mahalle , Yeni mahalle ,Caydamar ve İnağzı mahallelerinde mavi liste kazanmıştır. Birlik mahallesinde her iki liste 11 'er oy alarak berabere kalmıştır. Bu mahallemizde seçim sonucu Pazartesi günü(bu gün) her iki listedeki delege adaylarının isimleri yazılarak iki tarafında gözetmenleri eşliğinde kura çekilerek yapılacaktır. Başta söz verdiğimiz gibi bu süreci şeffaf ve adil bir şekilde yönettiğimize inanıyorum. Bu seçimlerin tüm CHP üyelerine hayırlı olmasını diliyorum. Seçimler akşam 17.00 de sona erecek. Seçilenlere şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.

ÜYELER TEPKİ GÖSTERDİ

CHP’de Cumartesi günü Asma, Bağlık, Birlik, Çaydamar, İnağzı, İncivez,  Mithatpaşa, Yeni Mahalle, Yeşil Mahalle de sandık kurulurken, Pazar günü ise Bahçelievler, Baştarla, Çınartepe, Dilaver, Karaelmas, Meşrutiyet, Ontemmuz, Tepebaşı, Terakki, Yayla Mahallesi delege seçimlerinin de parti binasında yapılmasına tepki gösteren CHP üyeleri diğer mahalle delege seçimlerinin de mahallelerde yapılabileceğini belirtti.

Yapılan seçimler neticesi: Mavi Liste ile seçimlere giren MAVİ liste Çaydamar, İnağzı, Yeni Mahalle, Yeşil Mahalle, Bahçelievler, Baştarla, Çınartepe, Karaelmas, Meşrutiyet, Tepebaşı, Yayla’da seçimleri kazandı.

Mitatpaşa,Ontemmuz, Terakki Mahallelerinde ise BEYAZ liste ile seçime giren iktidar yanlıları seçimleri kazandı.
Asma, İncivez, Bağlık ortak liste ile girerken, Dilaver de tek liste girdi.
Birlik Mahallesi'nde ise Pazartesi günü kura çekimi ile kazanan lisete belli olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı