İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
CHP’nin başkan adayıyım
Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 09:21 Bu haber 1676 kez okundu
 
GÜNDEM Haberi

Zonguldak’ta ‘yaşam kalitesinin artması’ için başlatılan ‘hizmet’ çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Sorunların çözülmeyişinde görülen ‘irade eksikliği’ hizmetlerdeki eksikliklerde de göze çarpıyor

Arıtma tesisi ve kanalizasyon yapıldı ancak, derenin lağım kokması; yasalar mevcut olmasına rağmen kaçak yapıların artması, kaldırım işgalleri ve seyyarların artması, dirayetsizlikten kaynaklanıyor.

Zonguldak’ın en büyük sorunlarından biri olan Trafikle ilgili gelişmeler her geçen gün artıyor.

Kozlu Değirmenağzı Tünelleri ve Viyadüğü ile Sapça Tünellerinin açılmasından sonra; Üzülmez T1 ve T2 ile Kilimli Aslantepe tünellerinde sona gelinmesi, güzel gelişimeler.

Üzülmez T1 ve T2 ile Kilimli Aslantepe tünelleri ihalesini Bayburt Gurup 150 milyona almış, ancak; ihaleye itiraz edildiğinden KİK değerlendirmesiyle ihale 126 milyona ÖDF(Ömer Davut Yılmazlar) firmasına verilmişti.

Sapça ve Üzülmez1-2 ile Değirmenağzı tünel-viyadüğünün açılması ile Mithatpaşa tünellerinin bitmesi ile hem şehir içi, hem şehirlerarası trafiği büyük çapta rahatlayacak.

Mithatpaşa ÜzülmezT1-T2 ve Aslantepe tünel ihalelerini alan firma(ÖDF) dün ‘bismillah’ deyip, ilk kazmayı vurdu. Yer teslim sözleşmesini yapıp işe başlayan firmanın, 800 iş günü içinde işi bitirmesi planlanıyor.

Bitirilecek çalışmalar arasında, 50 yıldır bitirilemeyen Zonguldak- Ereğli karayolu da bulunuyor.

İkinci Makas’tan Kilimli’ye girişe kadar tünel(4 tüp) Uzunkum dal-çık, sahil yolu, Aslantepe tüneli Kilimli girişi, 2. Ve 3. Kat asfaltları ile peyzaj düzenlemesi; ihale bedeli olan 126 milyon lira içinde olacak. Mithatpaşa tünelleri T1(1.500m) kısmının 1.50 metresi ile Uzunkum’a inenT2 kısmı da bitmiş durumda.

2012’de telaffuzu, 2015’te fiiliyatına başlanan Mithatpaşa’dan başlayan Tünel ve Viyadük çalışmalarının devamı, Saltukova üzerinden Bartın bağlantılarıyla devam edecek.

Kilimli-Saltukova arasında sekiz tünel bulunuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı