Haber Detayı
24 Aralık 2017 - Pazar 16:38 Bu haber 2659 kez okundu
 
GÜNDEM Haberi

KAVŞAK DÜZENLEMESİNE KAYINOVA’DAN TEKLİF…

Zonguldak Merkezinde, trafik rezaletine lokal çözüm için düşünülen kavşak düzenlemesinde değişiklik yapılacak.
Trafiğe lokal çözüm olacağı söylenen proje üzerinde çalışılırken, bazı eksiklikler tespit edildi ve proje yeniden masaya yatırıldı.
Zonguldak-Kozlu yol ayrımındaki Uğur Mumcu Kavşağında yapılması düşünülen 30 metre çaplı kavşak ile kavşakta dönen araçların cebinde rahatlaması planlanıyordu.
Diğer taraftan Zonguldak-Kozlu istikametinde yapılacak 3. Bir şeritle araçların ışıklara takılmadan terminal önüne kadar gitmesi sağlanacaktı.
Yeni Düzenleme ile ilgili görüşlerini paylaşan Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Dr. Atınç Kayınova “Zonguldak’ta trafikle ilgili çözümler, birbirine bağlıdır. Trafik sorununu ‘Lokal’ tedbirler ile çözülemez” dedi.
Dr. Kayınova, ‘ZONTRAK’ adı altında, 2014’te ‘Zonguldak’ta trafik kontrol akışı kontrol Planı’ başlıklı bir proje hazırlamıştı.
Kayınova, konu ile ilgili özetle şöyle dedi.

‘Öncelikle yaya hareketini düşünmeden yapılmış bir proje. Yaya hareketi açısından o alan Zonguldak’ın en hareketli alanı. 
Düzenleyenler yeniden düşünmelidir. Bu proje gelecekte yeniden sorunlar yaratacaktır.
Ayrıca bu planın tek başına bir değeri yoktur. Zonguldak’ta o alanda tabii ki rahatlama olacaktır.
On temmuz, belediye yanındaki Acılık geçişi yapılmadıktan sonra burada yapılacak düzenleme eksik kalır. Acılık geçişinin yapılmaması eksik kalır. Çünkü, köprüye Soğuksu’dan sola dönüşler, giysi pazarı yanında trafik sıkışır, hem de Acılıktan çıkan araçların soğuksuya dönüşünde trafik sıkışır. Köprünün Acılık bileşkesinde trafik tıkanır. Karşıdan gelecek araçlar nedeniyle trafik sıkışır. Bu düzenleme şehir merkezindeki trafik akışında uzun vadede fayda sağlanmaz. TTK’ dan alan alınması ile alan kullanılacaksa, Vakıfbank önünden Uğur Mumcu kavşağına önüne girilecek çapraz giriştir. Zaten geçici olarak bunlar yapılıyor. Lavuar alanı projesi yapılacağı vakit, o alan içinde buna benzer servis yolları yapılmak zorunda kalınacak. Bu gün otopark olarak kullanılan alanın, yola çevrilmesi bu kadar düzenlemeyi yapmaktan daha uygun olacaktır. On temmuz acılık girişi ile birlikte kavşağın genişletilmesi sadece geçici bir çözümdür’ dedi.
Zonguldak Belediyesi’nin hazırladığı Uğur Mumcu Kavşağında düzenleme çalışmasını ‘Trafiğe Lokal Çözüm’ başlığıyla yayımlamış, tartışmaya açmıştık.
Bir işin ‘desinler’ diye yapılmaması, tüyü bitmedik yetim hakkının dikkate alınması için, ‘gelecekle ilgili’ çalışmaların yapılması şarttır.

PROTOKOL TENEKEDE TAVUK YEDİ 

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Cuma günü Merkez İlçeye bağlı Beycuma Kadıoğlu mahallesinde ceviz fidanı dikti. Örmeci köyünde Ertan Eliçora’nın Kırsal Kalkınma hibe projesiyle yaptığı 30 binlik tavuk çiftliğinde incelemelerde bulundu. Türkiye İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği  Genel Sekreteri Osman Bayraklı Vali Ahmet Çınar’a eski ismi “Eşkıya mangalı” olan tenekede tavuk ikramında bulundu. Bayraklı,  Çınar’a Teneke tavuk pişirmenin püf noktaları ve tavuk sektörünün içinde bulunduğu sıkıntılar hakkında bilgi verdi.  
Vali Ahmet Çınar, Kor ateş içindeki tenekeyi alarak nar gibi kızarmış tavuğu yanındaki protokole ikram etti.  

CANER YİNE PATİNAJ YAPTI
Aslında, havaların karla karışık yağmurlu olmasından kaynaklandı diyecektim ama; kuru havada da ya ‘patinaj yapıyor’, ya da ‘lastik çekiyor’ Süleyman Caner.

Dün basına açıklama yaparken, bize de göndermede bulunmuş.
‘Dipsiz kuyu Zonguldakspor’ başlıklı haberimiz yanında, ‘kulübün gelir- gider tablosu açıklanmalı’ eleştirilerimize ‘sankritçe’ cevap vermiş. Yani cevap vermemiş. Çünkü, sezon başından bu yana ‘Zonguldak Valisi dahil, kim kaç lira para vermiş, diğer gelirler nedir?’ sorularına cevap vermemiş. Hatta, 110 üyeli Koca(!) Zonguldakspor’un kongresinin ‘kaç kişi ile kongre yapacağına’ dair bir varsayımda bile bulunmamış. Hatta; Zonguldakspor’un kongreden sonra ‘üye kayıt’ işlemlerinin başlayacağına dair bir açıklama bile yapamamış.
Anladığım odur ki, bu konularda konuşma yetkisi Caner’de değil. ‘Konuşma yetkisi’ kimde ise o konuşsun da, Zonguldaklıların bilmesi gerekenleri söylesin bari.
Anlamadığım iş! Zonguldakspor’un gelir-gider tablosunu, Başkan Süleyman Caner hiç mi merak etmiyor? Başkanın görevi sadece face’de resim paylaşmak, gazetelere demeç vermek, saha kenarında akrobasi yapmak mıdır?
Taraftar guruplarını bir kahvaltıda birleştiremeyen kulüp, binlerce taraftarını üye yapmaktan kaçınmamalı, kulüple ilgili bilgileri saklamamalı.
Aloooo. Duyuyor musun Başkan?

ALLAH KURTARDI BUNA DERLER​

Karla karışık yağmurların başlamasıyla, sürücülere yapılan uyarıların dikkate alınmadığı gözleniyor. Cumartesi günü Karaman-Çayköy arasında, aşırı sürat yapan bir otomobil, kaygan yolda savruldu ve karşı şeride geçip, şarampole devrildi.
Zonguldak-Devrek istikametinde giden araçta bulunan iki genç ise şans eseri sıyrık bile almadan kurtuldu. Takla atan araç içinden çıkan gençler, ‘Allah yardım etti. Yol kaygandı savrulduk. Geliş istikametine döndük’ dediler.

EBRU UZUN, EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ
CHP Zonguldak Merkez İlçe başkan aday adaylarından ve eski başkanlardan Ebru Uzun, dün Dedeman Otel kahvaltı salonunda, seçime girdiği ve ortak hareket ettikleri ekip arkadaşları için bir kahvaltı düzenledi.

Yüzün üzerinde ekip arkadaşının katıldığı kahvaltıda bir konuşma yapan Uzun ‘verdiğiniz destek ve kahvaltıya katıldığınız için teşekkür ederim. Bu dostluğumuzun devam etmesi en büyük dileğimdir’ dedi.
Uzun’un, dört aday adayının başkanlık için çekiştiği ortamda, birlikte hareket eden bir kadronun bulunması ve kadroya yeni liste dolayısıyla katılmalar olmasıyla daha da güçlendikleri bir gerçek.
Uzun soluklu bir uğraş olan politika da, kaybetmek bile çoğu zaman kazanmanın bir işareti olarak görülür. Ebru Uzun, görev yaptığı süre ve yarış esnasındaki dik duruşu ile tabanın takdirini kazanmayı becermiş bir bayan politikacı olmuştur.
Anlaşılan odur ki; ekip dayanışması, Uzun’u uzun soluklu bir dinlenmeye bırakmayacaktır.
Bundan sonra CHP içinde her türlü etkinlikte Ebru Uzun ve arkadaşları ‘potansiyel güç’ olarak öne çıkacaktır.
Kolay gelsin diyoruz.

AKDEMİR DUBALARIN KESİLMESİNE KIZDI

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’le hasta ziyaretinde karşılaştık. Atatürk Devlet Hastanesinde yatan Terakki Mahallesi Muhtarı Şükür Fidanboy’un ziyaretinde sohbet ettiğimiz Akdemir, kendisi ile ilgili yapılan eleştirilere sinirlendiğini belirtti. Yapılan eleştirilerle ilgili ‘dikkate alıyorum’ diyen Akdemir, İncivez’de karayoluna çakılan ayırma dubalarının sökülmesini ise ‘terbiyesizlik’ olarak yorumladı. Ziyarette bulunan İncivez Mahalle Muhtarı Hüseyin Cevher’e ‘kim kesti dubaları’ diye sordu.

Muhtar Cevher ‘kim kesti bilmiyorum. Kameralarda bellidir. Ancak, duba yerine  bordür taşı örülürse kimse zarar veremez’ dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı