Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

SGK’DAN KAN BAĞIŞINA DESTEK
ULAŞIMA KAPALI KÖY YOLU KALMADI
İŞSİZLİK ARTTI
Haber Detayı
29 Ocak 2018 - Pazartesi 16:23 Bu haber 6716 kez okundu
 
EKONOMİ Haberi

* Genç Çiftçi Projesi'nde küçükbaş hayvan projesi yapan 48 çiftçiye, bin 776 baş koyun teslim edildi. Proje kapsamında Zonguldak’a küçükbaş hayvancılıkta bir milyon 440 bin TL ve toplamda 6 milyon 600 bin TL değerinde hibe desteği sağlandı. 
* Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Genç Çiftçi Projesi'ne Zonguldak’ta 220 başvuru oldu. Zonguldak büyük baş hayvan projesi dışındaki tüm projeler tamamladı. İl Müdürü Çataklı 2018 yılında daha çok başvuru beklediklerini ifade etti. 


Muhammet KARAPINAR 
Zonguldak İl Gıda, tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Genç Çiftçi Projesi'nin büyük bir başarıyla sürdürüldüğünü ve büyük baş hayvancılık projesi dışındaki tüm projeleri tamamladıklarını söyledi. Proje kapsamında Ereğli ve Merkez İlçede 48 çiftçiye küçük baş hayvanlarını teslim ettiklerini söyleyen Zonguldak İl Gıda, tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, “ Genç çiftçi projesinden sözleşme imzaladığımız 48 çiftçimize küçük baş hayvanları teslim edildi. Proje kapsamında daha önce bir kısmını vermiştik ve Cumartesi günü projede yer alan çiftçilerimizin küçük baş hayvanları teslim edildi. Cumartesi günü yapılan törende 10 çiftçimize 370 adet koyun teslim edildi. 10 projenin yedisi Ereğli İlçemizin ve üçü Merkez İlçemizindi. 48 adet küçük baş hayvan projemizin maiyeti bir milyon 440 bin TL. Genç çiftçimizin toplam proje tutarı 6 milyon 600 bin TL. Küçük baş hayvanların tamamı çiftçilerimize hibe olarak verilmekte ve toplamda 1776 adet küçük baş hayvan verilmiştir.  
Genç Çiftçi projemiz üç yıllık bir projeydi ve bir yıl daha var. Bölgemiz küçük baş hayvan yetiştiriciliği için son derece uygun ve tavsiye ediyoruz. Genç çiftçi projesinde toplam 220 kişi katılmıştı ve Büyük baş hayvancılık dışındaki tüm projeler tamamlandı. Genç Çiftçi projesinden vatandaşlarımız son derece memnunlar” dedi.  

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı