Haber Detayı
28 Şubat 2018 - Çarşamba 17:47 Bu haber 2833 kez okundu
 
MHP Merkez ilçe Başkanı Niyazi Kıransoy, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
SİYASET Haberi

MHP Merkez ilçe Başkanı Niyazi Kıransoy, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
2019 seçimlerinde Zonguldak’ta kendi adaylarıyla seçime katılacaklarını ifade eden Kıransoy, seçimi kazanmak için her türlü çalışmaları tamamladıklarını söyledi.
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, ittifak çalışması, 2019 seçimleri ve Zonguldak ile ilgili açıklamalarda bulunan Niyazi Kıransoy yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. 
“BU İTTİFAK CUMHURBAŞKANLIĞI VE GENEL SEÇİMLERİ KAPSAMAKTADIR”
“Anayasa değişikliği referandumu ile hükümet etme sistemi halkımızın oylarıyla değişti. Ülkeyi yönetecek hükümet Cumhurbaşkanlığı başkanlığında oluşturulacak ve bu hükümetin oluşması içinde alınacak oy yüzde 50,1 olarak belirlenmiştir. Dolayısıyla bugünün şartlarıyla alınması gereken yüzde 50,1 oyu tek başına bir partinin alması olası gözükmüyor. Netice itibariyle bu sınırı geçmek için iktidara talip olan partiler kendi aralarında ittifak yapmak gibi bir mecburiyetle karşı karşıya kaldılar. Bu sebeple Milliyetçi Hareket Partisi genel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi ile ittifak yaparak seçime gidecek. Bu ittifak Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri kapsamaktadır. Yerel seçilerde herkes kendi adaylarıyla seçime girecektir. Biz de, Zonguldak’ta kendi adaylarımızla seçimlere gireceğiz. Seçimi kazanmak için de her türlü hazırlığımız var. Milliyetçi Hareket Partisi bütün ilçelerinde mahalle ve köy temsilcilerini oluşturdu. Sahadaki çalışmalarımıza da başladık. Ortak imzalarla bu yasa taslağı Türkiye Millet Meclisi’ne sunuldu ve anayasa komisyonunda görüşülüyor. Neticesi ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. 
“ŞEHRİMİZ ADETA SAHİPSİZ BİR KÖY KONUMUNU ALDI”
Şehrimizin genel bütçeye verdiği pay ile genel bütçeden aldığı pay arasında uçurum var. Şehrimiz adeta sahipsiz bir köy konumunu aldı. Oysaki Zonguldak Türkiye Cumhuriyetinin ilk şehridir. İnsanların gurbete geldikleri, çalışmak için Türkiye’nin dört bir tarafından akın ettikleri bir vilayetimizdi ama bugün emeğin başkenti konumundan emeklinin başkenti konumuna geldi. Şehrimize ne hükümet nede yerel yönetimler yeterince önemi vermedi. Zonguldak kendi kaderine terk edilmiş bir şehir durumundadır. Biz bunların değişmesinden yana olan çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. 
“TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU DA YAKLAŞIK 15 YILDIR KENDİ KADERİNE TERK EDİLMİŞTİR”
Zonguldak’ın amiral gemisi veya istihdamı dendiğinde akla ilk gelen Türkiye Taşkömürü Kurumu’dur. Türkiye Taşkömürü Kurumu da yaklaşık 15 yıldır kendi kaderine terk edilmiştir. Norm kadronun yarısı kadar bir personelle çalışmaktadır ve atıl duruma düşmek üzeredir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bir an önce Türkiye Taşkömürü Kurumuna üretim işçisi alınmasını, üretimin artırılmasını ve yeraltındaki zenginliklerimizin yerüstüne çıkarılmasından yanayız. Bu parti programımızda da var olan bir politikadır. Bu konuda genel merkezimize hazırladığımız raporlarımızı teslim ettik ve Enerji Bakanlığına gönderdik. Başbakanımız Zonguldak ziyareti kapsamında partimizi ziyaret etmişti o zamanda kendisine bu dosyayı verdik. Türkiye Taşkömürü Kurumu yaşamalıdır. Türkiye Taşkömürü Kurumu yaşamaz ise bu Zonguldak’ın sonu olur diye düşünüyorum. 
“ZONGULDAK’A YETERİNCE YATIRIMIN GELDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUZ”
Zonguldak’ın en önemli sorunlarının başında işsizlik geliyor. Bu sorunun çözümünün noktası da merkezi hükümettir. 15 yıldır tek başına bir AK Parti iktidarı vardır. AK Partinin 15 yıllık iktidarı döneminde Zonguldak’a yeterince yatırımın geldiğini düşünmüyoruz. Zonguldak belediyecilik anlamında çok daha vahim durumdadır. Şehir kendi kendini yönetse bundan çok daha verimli olur. Zonguldak tamamen kendi başına bırakılmış, kendi kendini idare eden, sesi çok çıkanın sözünün olduğu bir şehir haline geldi. Son zamanlarda emniyet müdürlüğünün trafik sorununa yönelik yaptığı hamlelerle trafikte rahatlama olduysa da bunlar pansumandır tedavi değildir. Şehir içler acısı durumdadır ve Zonguldak Belediyesine mutlaka Milliyetçi Hareket Partisi elinin değmesi gerekmektedir. Bu manada ilk yerel seçimde Zonguldak Belediyesini Milliyetçi Hareket Partisinin kazanması için her türlü çalışmayı yapıyoruz” diye konuştu. Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı