Haber Detayı
30 Haziran 2018 - Cumartesi 00:10 Bu haber 840 kez okundu
 
- Haberi

*Geçen yıl Zonguldak genelinde 25 bin öğrencinin faydalandığı Kur’an kurslarının bu yıl da açılması için hazırlıklar tamamlandı.
* Zonguldak’ta bu yıl da yaklaşık 1334 cami, 157 kuran kursu olmak üzere  yaklaşık 1500 dini merkezde açılacak kurslarda; FETÖ’nün ihanetleri ve Türkiye Cumhuriyeti’ne verdiği zararlar anlatılacak.
* 25 Haziran itibariyle yaz kuran kursları başladı. 1. dönem 20 Temmuz 2018 tarihinde; 2 . dönem 23 Temmuz başlayıp 17 Ağustos 2018 tarihinde bitecek.
* 15 Temmuz’da Türkiye’yi cehenneme çeviren, çok sayıda şahit ve gazi verilmesine neden olan  Fetullahcı Terör Örgütü (FETÖ) Yaz Kuran kurslarında ders olarak anlatılacak. 
* Müftü Can, ‘FETÖ zihniyetli cemaatlerin eline kardeşlerimizin düşmemesi için Kuran kurslarında ders olarak anlatacağız.’ dedi. 
* Zonguldak İl Müftüsü Rüstem Can, tüm insanlarımızı terör örgütlerine karşı uyanık olmaya davet etti. Can, ‘Görevimiz: Allah’ına kul, peygamberlere ümmet,  ana, babasına ve vatanına milletine hizmet noktasında gençler yetiştirmek için elimizden geleni yapacağız.” dedi.  
* Kuran Kursların İl Müftüsü Rüstem Can denetleyecek. 

Muhammet KARAPINAR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı