301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Haziran 2018 - Cumartesi 08:41 Bu haber 1758 kez okundu
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her yıl 81 ilde başlattığı Yaz Spor Okulları açılışı, Zonguldak’ta da Site Spor Salonu’nda yapıldı. Açılış gösterilerini Vali Ahmet Çınar olmak üzere birçok seyirci izledi.
SPOR Haberi

2017-2018 Eğitim ve öğretim yılının tamamlanması ile birlikte, çocukların spora yönelmesi ve sağlıklı bireyler olması amacı ile Yaz Spor Okulları açıldı. 
Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde 81 ilde ücretsiz olarak açılan yaz spor okullarının açılış töreni dün Site Spor Salonu’nda yapıldı. 

VALİ ÇINAR SPORCULARI İZLEDİ​


Zonguldak’ta Site Spor Salonu’nda gerçekleşen açılış törenine, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Hakan Yüksel, Gençlik Merkezi Müdürü Vekili Barış Özdemir, Spor Şube Müdürü İbrahim Açıkgöz, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç ve sporcular katıldı.

ÇEŞİTLİ BRANŞLARDA EĞİTİM VERİLECEK

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Zonguldak’ta açılan yaz spor okulları, Judo, Taekwondo, Karate, Jimnastik, Boks, Okçuluk, Tenis, Hokey, Futbol, Eskrim, Masa Tenisi, Atletizm, Voleybol, Hentbol, Basketbol, Badminton olmak üzere 16 branşta hizmet vermeye başladı.

GÖSTERİLER NEFESLERİ KESTİ​

Açılış seremonisinin ardından halk oyunları ve farklı branşlarda gösteriler seyirciler ile buluşturuldu. Sporcular gösteriler sırasında izleyenlerden büyük alkış aldılar. 3 ay boyunca ücretsiz şekilde hizmet verecek olan yaz spor okullarında, çocukların kötü alışkanlıklardan uzak tutularak spora yönlendirilmesi hedefliyor.  Ayrıca Yaz spor okullarında eğitim gören, yetenekli sporcular keşfedilerek, lisans çıkartılacak. 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı