İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
KÜÇCÜK YENİ TAKIMINI BULDU
KÜÇCÜK YENİ TAKIMINI BULDU
Haber Detayı
15 Temmuz 2018 - Pazar 16:30 Bu haber 2362 kez okundu
 
- Haberi

İŞKUR ALIMLARI VE MHP’YE KAZIK

‘Öküz öldü, ortaklık bozuldu’ diye bir sözümüz var.

Seçimlere MHP ile ‘İttifak’ olarak giren AK Parti, beklediği oyu alamasa da, MHP sayesinde yine birinci parti olmayı becerdi. Ancak, seçim sonrası, bürokrasideki gelişmeler, Ülkücülerin moralini bozdu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “MHP yoksa biz varız. AK Parti’yi destekleyeceğiz” açıklaması sonrası, bürokrasideki müdür/müdür yardımcısı mülakatlarında, MHP yandaşları kadrolara giremedi.

MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Hamdi Ayan, bu konuda sert bir açıklama yaptı. ‘Arkadaşlarımıza düşük puanlar vererek elemişlerdir. Yetmezmiş gibi açıklanan İŞKUR alımlarını nasıl yaptıklarını anlayabilmiş değiliz’ dedi.

Ayan ‘Centilmenlik’ edip kamuoyuna soruyor soruyu? Hal bu ki, İŞKUR Müdürüne sorması gerekir, ‘Siyasetçi’ olarak. Serde ‘İttifakçılık’ var ya? Ancak, Görünen o ki, ‘Çeliğe pas girmiş

 ‘Diplomatik’ dille söylenmiş bir söz olsa da, “Ortada bir ‘Usulsüzlük’ var. Terbiyesizlikvar” diyor Ayan.

Bundan sonra attıkları her adımın takipçisi olup kamuoyu bilgisine sunulacak’ diye ekliyor da…

Şimdi, Zonguldak’ta geçen seçime göre 20 bin oy kaybedip ‘Başarılıyız’ diyebilen İl Başkanı Zeki Tosun’a soruyorum. “MHP sayesinde Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmanıza rağmen, Ayan’ın dediği gibi, Ülkücülere bu kazığı attınız mı?”

Yeni kabine açıklandığında ‘Zonguldak için umutluyuz’ diye açıklama yapmıştınız, hatırladınız mı? Umudunuzu, ‘İttifak’ dostlarınıza, seçimdeki ‘Koalisyon’ ortaklarınıza kazık atmak suretiyle mi gerçekleştireceksiniz?

AKDEMİR’İN SEÇİM AFİŞLERİNDEN BİRİ

Fevkani Köprü altında Bakkaloğlu Sokak sakinlerinin mustarip olduğu “Kaldırımda su birikmesi’ olayı ‘Esnaf- belediye ortaklığıyla ortadan kaldırıldı” demiştik geçen hafta.

Aslında, su birikintisi nedeniyle müracaatı kaale alınmayan esnaf, kolları sıvayınca, ‘Rezalet diz boyu’na çıkmasın diye belediye müdahale etti.

Güya, sorun halledildi. Hafta sonu köprü altından geçerken, tamir edilen yolda oluşan gölette, bir esnafın sırıkla balık avlamaya çalıştığını gördüm.

Gönülsüz işten, bacaksız çocuk olur’ diye bir laf var ya?

İş esnafa kalsaydı, belki de parke daha iyi döşenirdi. Belediye işe karıştı hem malzeme hem zaman hem işçilik israfı yaşandı. Kulakların çınlasın Muharrem Akdemir ve CHP yöneticilerinin. Bu resim, seçimlerde ‘Afiş’ olacak resimlerden biri.

Dün işe gelirken ne göreyim! Aynı yer yine sökülmüş, tamir oluyor.

Bu nasıl beceriksizliktir?

 

BOKSÖRLERİMİZ KAHRAMANMARAŞTA

Türkiye Yıldızlar 15-16 yaş Ferdi Boks Şampiyonası Kahramanmaraş’ta  yapılacak. 16-22 Temmuz tarihleri arasında yapılacak müsabakalarda, Zonguldak’ı 48kiloda Serdar Güney, 50 kiloda Serhat Güngörmez temsil edecekler.

Kafile Başkanlığını Akın Özmen’in yaptığı kafilede antrenör yardımcısı olarak Çetin Şentürk ve Birkan Özkandemir bulunuyor.

Zonguldak kafilesi dün Kahramanmaraş’a hareket etti. Bu gün müsabakaların kuraları çekilecek.

 

TENEKEDE TAVUK VE GÖKÇEBEY

Bir zamanlar Devrek’in ‘Baston’ festivali vardı. Şimdilerde Zonguldak, ‘Tenekede tavuk’ ile anılır olacak neredeyse?

22 Temmuz’da  Gökçebey, 6. Tavuk ve Kültür Festivalini yapacak.

İlginçtir, hazırlanan broşürün kapağında ‘Haydi Türkiye Gökçebey’e Tavuk yemeye’ diye yazılmış.

Gökçebey gerçekten de bu işte iddialı. Bu gün itibarıyla Gökçebey de 400 adet tavuk çiftliğinde yıl da 42 milyon tavuk üretiliyor.

Kültür Bakanlığının maddi katkılarıyla yapılsa da, faaliyetin odağında Gökçebey Belediye Başkanı İsmet Karcı ve Türkiye Kanatlı Hayvan Üretici Birliği Genel Başkan Yardımcısı Osman Bayraklı bulunuyor.

Sadece Tenekede tavukla bitmeyecek festival. Bando ve folklor ekipleri ile sanatçı konukların sahne gösterileri misafirleri ağırlayacak.

Tebrikler düzenleyenlere…

 

DOĞALGAZ - ACILIK ve SEÇİM

Acılık Zonguldak’ın en namütenai semtlerinden.

İki mahallenin (Terakki ve On temmuz) kesişme noktası aynı zamanda. Zonguldak Belediyesi’nin hangi mahalle sınırları içinde kaldığı belli değil onun için.

Konumuz, ‘Belediye hangi mahalle sınırları içinde’ değil. Konumuz, Acılık semtinin sivrisineklerden sonra karasinek baskınlarından ne zaman kurtulacağı.

Belediye 3-5 ay önce açtığı kanalizasyonları, büyük bir ihtimalle, sekiz ay sonra yapılacak olan yerel seçimlerden önce kapatacaktır.

Şimdi bir başka konu daha var. Acılık’a doğal gaz döşenmesi. Geçen hafta Belediye’de bir tartışmaya şahit oldum. Acılık’tan bir esnaf “Acılığa doğal gaz boruları döşenmeden asfalt dökmeye hazırlanıyorsunuz. Yarın Doğalgaz döküleceği zaman dökülen asfaltı, On temmuz tepesinde olduğu gibi keseceksiniz. Tüyü bitmemiş yetim hakkı yok mu bu asfalt parasında?” diye sordu.

Anladığım kadarıyla bu işte bir ‘Bityeniği’ var.

Doğal gaz şirketinin başındaki Bekir Selçuk, AKP’nin Zonguldak’taki üst yöneticilere yakın simalardan biri. Sekiz ay sonra yapılacak olan Belediye seçimlerinde AKP’den belediye meclis üyesi olmak için hazırlanıyormuş… Olabilir, siyaset yapmak, vatandaşın en tabii hakkıdır. Belediye asfalt yapsın, yarın doğalgaz için asfalt kesilsin, yeniden asfalt dökülsün… Bu AKP için, CHP aleyhinde kullanılacak en iyi malzeme… Akdemir aleyhinde ‘On temmuz’ misali ‘Afiş’ olarak kullanılabilir.

Sonuç; Elbette seçim için ‘Tezgahlar’ hazırlanıyor. Ancak, Göz göre göre ‘Milli servetin heder olmasına’ dümen tutmak yanlış…

Aloooo… Bekir bey sesim geliyor mu?

 

DEVREK FESTİVALE HAZIRLANIYOR

Uzun yıllar sonra Devrek’te ‘Baston Festivali’ yapmaya karar verilmiş… Eyyy gidi Veysel Atasoy… Allah selamet versin…

Geçen hafta yazdık. Festivalde sahne alacak bir şarkıcının sponsorluğunu yapacak iş adamı caydığından, festival ertelendi. Kurban bayramı öncesinde yeni bir ‘Cayma’ olmazsa yapılması kuvvetle muhtemel.

Bu arada Başkan Mustafa Semerci ile görüştük. Meydandaki ‘Bastoncu heykelinde ki bastonun sapı kırık’. Semerci ‘İlgileneceğim’ dedi. İlgileneceğine inanıyorum.

Sayın Semerci, hazır ilgileniyorken, bastoncu heykeli, seyyar reklam panosu durumuna getirilmiş. Bir zahmet te bununla da ilgileniver. Sizin belediye de, reklam panoları, reklam afişleri ve dağıtılan bildiriler takip edilip, damgalanıp vergi alınıyor mu bilmiyorum.

Ancak, resimdeki bu ‘Bastoncu heykelini meydan masası’ yapıp reklama çeviren bu uyanıkla da ilgileniverin…

Siz bu görüntüyü beğendiyseniz mesele yok.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı