Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 18:14 Bu haber 2513 kez okundu
 
UMUTLAR KUYRUKTA
GÜNDEM Haberi
UMUTLAR KUYRUKTA

Türkiye Taşkömürleri Kurumu’na(TTK) alınacak bin işçi için dün start verilince, gece yarısından itibaren Zonguldak, Bartın ve Karabük İŞKUR il Müdürlükleri ve ilçelerdeki İŞKUR hizmet noktalarında uzun kuyrukları oluştu.

160 bin emekli, 137 bin çalışan ve 50 bin işsizin bulunduğu Zonguldak’ta oluşturulan iş kuyrukları dolayısıyla emniyet geniş önlemler aldı.

İŞKUR İl Müdürlükleri çevresinde alınan emniyet tedbirleri ile araç giriş-çıkışları engellendi.

Yapılan açıklamalar göre; TTK’ya alınacak bin adet pano üretim işçisi için Bartın’a 200, Karabük’e 100, Zonguldak’a 700 kontenjan verildi.

Dün başlayan işçi alımı başvuruları süresi, yoğunluk nedeniyle 5 günden 7 güne çıkartıldığı açıklandı.

İŞKUR İl Müdürlüğü çevresinde yaşanan iş kuyruğu izdihamı sonrasında, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, sosyal medya hesabından açıklama yaparak ‘Acele etmeyin. Gece sabahlara kadar sokakta beklemenin anlamı yok’ dedi.

İŞKUR Yetkilileri de, iş kuyruğunda bulunan işsizlere, ‘başvurular, internet üzerinden ve ALO 170’den yapılabilir’ yönlendirmesiyle, dağılmalarını sağladılar.

Edinilen bilgilere göre, dün itibarıyla Zonguldak, Bartın ve Karabük’ten yapılan başvuru sayısının 5 bine ulaştı.

Gözlemciler, başvuru süresi içinde 40 bin civarında işsizin başvuru yapmasını beklediklerini ileri sürdüler.

Başlayan başvurular sonucunda, kayıt altına alınan işçiler arasında yapılacak olan kura çekimi 2-4 Mart günleri arasında Zonguldak Site Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: UMUTLAR, KUYRUKTA,
Yorumlar
Haber Yazılımı