0
Haber Detayı
06 Nisan 2016 - Çarşamba 08:44 Bu haber 2776 kez okundu
 
AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, bugün Ankara’ya giderek Zonguldak havaalanının iç hatlara açılması konusundaki talepleri Ulaştırma Bakan Yardımcısına ileteceklerini belirtti.
GÜNDEM Haberi

  • Zonguldak-Bartın ve Karabük illerinde yaşayan vatandaşların havaalanının iç hatlara açılmasını şiddetle istediklerini belirten AK Parti İl Başkanı zeki Tosun ayrıca Cumartesi günü Zonguldak’ta gerçekleşecek olan danışma toplantısına Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da katılacağını söyledi.
  • AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ayrıca basın mensuplarının redövanslı sahalarla ilgili talep, TTK’ya işçi alımı, Filyos Projesi ile ilgili sorularını da yanıtladı.
  • Soma ve Ermenek’te yaşanan maden kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerine tanınan hakların Zonguldak maden şehitlerinin ailelerine de tanınması konusunda CHP’nin başlattığı imza kampanyasına imza kampanyasıyla ilgili görüşlerini sorduğumuz AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun; “Bu işi zaten hükûmet çözecek. İmza atmasak ta imzalar bize gelecek. Biz de milletvekillerimizle gerekeni yapacağız” dedi.

Haber: Seda Fidan

“ADALET BAKANIMIZ CUMARTESİ ZONGULDAK’TA”

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, bugün Ankara’ya giderek Zonguldak havaalanının iç hatlara açılması konusundaki talepleri Ulaştırma Bakan Yardımcısına ileteceklerini belirtti. AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ayrıca basın mensuplarının redövanslı sahalarla ilgili talep, TTK’ya işçi alımı, Filyos Projesi ile ilgili sorularını da yanıtladı.

Cumartesi günü Zonguldak’ta gerçekleşecek olan danışma toplantısına Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da katılacağını söyleyen AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun; ‘Bu hafta sonu danışma toplantımız var. Buna Adalet bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’ı davet ettik. Cumartesi günü saat 12:30’da inşallah Zonguldak’a gelerek bizlerle beraber olacak, danışma toplantımıza katılacak. Bugün kesinleşti Cumartesi günü burada olacak.

“VATANDAŞLARIMIZ İÇ HATLARDA ŞİDDETLE UÇMAK İSTİYOR”

Zonguldak insanı, Bartın ve Karabük illerinde yaşayan vatandaşlarımız en son yapılan araştırmaya göre aşırı şiddetle uçmak istiyorlar iç hatlarda.  Bizlerde yarın bugün akşam saat 17:00’de Ulaştırma Bakan Yardımcımızdan randevu aldık. İnşallah kendisi ile buluşacağız. Bu ziyarette milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşlarından arkadaşlarımız, bir aksilik olmazsa Bartın ve Karabük İl Başkanlarımızda olacak. Bizim gayemiz bir an önce bu havaalanımızı iç hatlara açmak için elimizden gelen gayreti bir kez daha göstereceğiz. Çünkü hakikaten vatandaşlarımız buna layık ve istiyorlar. Hergün partimize talepler geliyor.

“ZATEN HÜKÜMET OLARAK BU İŞİ BİZ YAPACAĞIZ”

Dediğiniz gibi CHP bir imza kampanyası başlattı. Bizim buna destek vermeme gibi bir şeyimiz olamaz. Bizde elimizden geleni yapıyoruz, bizde bu işin içindeyiz. Zaten hükümet olarak biz bu işi yapacağız. Soma ve Ermenek’te meydana gelen kazada hayatını kaybeden maden şehitlerimizin aileleri için yapılanlar var. Oradan yola çıkarak Zonguldak’ta ki maden şehitlerinin aileleri için aynı şeyler istenmiştir. Bizim de buna katkımız olacaksa biz elimizden geleni yapacağız. Zaten imzalar toplanıyor bize geliyor. Bizde onların Ankara’da takibini her zaman yapıyoruz. Zaten sonuçta bunu hükümetimiz yapacak. Biz milletvekillerimizle beraber Zonguldak’ta bu iş yapılacaksa tabii ki onun arkasındayız.

“BU İŞİN SONUNA GELDİK”

Rödevanslı saha sahiplerinin taleplerinin yerine getirilmesi konusunda epey bir zaman geçti. Geçen hafta biz il başkanları toplantısında Sayın Başbakanımıza milletvekilimiz Özcan Ulupınar ile beraber talebimizi tekrar dile getirdik. Başbakanımızın talimatıyla beraber bakanlar kurulu şuanda imzaladı. Başbakan ve Cumhurbaşkanımızın imzası bekleniyor. Belki bugün, belki yarın bilemiyorum başbakanımız, Cumhurbaşkanımız imzalayacak. Zaten ton başına 60 TL bir fiyat belirlendi. 2016 yılının başından beri olmak üzere uygulamaya sokulacak. Hak kaybı olmayacak. 2016 yılının birinci ayından itibaren bu arkadaşlarımızın talepleri yerine getirilecek. Bu işin sonuna geldik.

“SENDİKA VE BİZLER KONUYU TAKİP EDİYORUZ”

TTK’ya işçi alımı konusunda şuanda bir çalışma yok bildiğim kadarıyla. Ama sendika bu işi kovalıyor. Bizler de, Sayın milletvekillerimizde gereken yerlere bu talebimizi iletiyoruz. Bakacağız. Başbakanımız madene inmek için söz verdi. Ama yoğunluk var. Biliyorsunuz her hafta sonu bir ilde oluyor. Bazen doğu illerinde iki illerimizi aynı anda geziyor.  Başbakanımız en kısa zamanda bu sözünü yerine getirecektir diye düşünüyoruz.

“FİLYOS LİMANI BAŞLARSA ARKASI GELİR”

Filyos Projesiyle ilgili gelişme şuan için yok. Basın olarak sizde yazıp takip ediyorsunuz. İtirazlardan dolayı beklenildiği söyleniyor. En son bildiğimiz o. Bir firmanın üzerinde kaldığı, itiraz halen daha devam ediyor deniliyor. Biz biran önce liman inşaatının başlamasını istiyoruz. Zaten onu sağlayabilirsek arkası da gelecek” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı