Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 16:36 Bu haber 2501 kez okundu
 
1 EYLÜL MİLAT
Başkan Selim Alan, kaldırım işgalleri konusunda tarih verdi “1 Eylül’e kadar çalışmalarımızı tamamlayıp sahaya çıkacağız, zabıtalarımızla beraber bütün esnaflarımızı uyaracağız, düzenleme getireceğiz” dedi.
GÜNDEM Haberi
1 EYLÜL MİLAT

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, yaptığı basın toplantısında, şehrin birikmiş kronik sorunlara sahip olduğunu, bunları çözmek için göreve talip olduklarını açıkladı.

Her Cuma günü gazetecilerle yaptığı ‘Mutad’ basın toplantısında konuşan Alan, Fevkani Köprüsü, Kaldırım işgalleri, Belediye’ye su borcu olanlar, parke ve beton yol çalışmaları, muhalefetle ilişkiler gibi konularda görüşlerini aktardı

Sorunlar üzerinde çalıştıkların ve tanılarını koyup, tedavilerine başlayacaklarını belirten Başkan Alan, Ankara’da bir dizi görüşmelerde bulunduklarını belirtti.

CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ile yaptığı görüşmeye değinen alan, “Görüş ayrılığı derken, her konuda anlaşacağız diye bir kanun yok. Zonguldak’ın ortak çıkar ve menfaati neyse o konuda anlaşmak zorundayız. Zaten istişarenin önemi burada’ diye konuştu.

‘Yolla yatıp yolla kalkıyoruz. Yollarımız sıkıntılı. Parke çalışmalarımız başladı’ diyen Alan, ‘Vatandaşlarımız yol sorunu konusunda haklı’ yorumu yaptı.

Vatandaşların su borcu konusunda konuşan Alan, ’17 yıldır su parası ödememiş 24 bin lira borcu olan insan var’ dedi.  ‘Su indirimi’ konusunun Kasım Ayındaki bütçede görüşüleceğini belirtti.

Su borcu olanlara seslenen Başkan Alan, “Belediyenin öz gelirleri başında su geliyor. Borçlu olan vatandaşlar müracaat etsin. Yüzde 30 peşin 12 taksit protokol yapıyoruz. Belediye olarak, kullanılan suyun ücretini tahsil etmek zorundayız” dedi.

‘Seyyar Rezaleti’ konusuna değinen Başkan Alan, ‘seyyar satıcı kardeşlerimizin de fedakârlık yapması lazım. Bizimde görevimizi yapmamız lazım” dedi.

‘Fevkani Köprüsü yıkılacak’ açıklamasından sonra çıkan tartışmalar değinen Alan, ’Sanki yarın yıkacakmışız gibi bir hava oluşturuldu. Bu gün başlasak, iki yıl sürer’ dedi.

Başkan Selim Alan, kaldırım işgalleri konusunda tarih verdi “1 Eylül’e kadar çalışmalarımızı tamamlayıp sahaya çıkacağız, zabıtalarımızla beraber bütün esnaflarımızı uyaracağız, düzenleme getireceğiz. Ama bununda bir nizamı, kuralı olacak herkes istediği yerde bir şey satamayacak” dedi.

“Alan sözlerini “ Zonguldak’ta yaşayan bütün insanımız hizmet istiyor. Yıllardır birikmiş sıkıntıların, dertlerin biran önce çözülmesini istiyor. Aynı şekilde bizde istiyoruz ve gereken ne ise yapacağız” şeklinde tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1, EYLÜL, MİLAT,
Yorumlar
Haber Yazılımı