google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 16:38 Bu haber 1521 kez okundu
 
''14 KASIM’DA FARKINDALIK YARATMAYA ÇALIŞACAĞIZ''
Türkiye ve Zonguldak nüfusunun yüzde 10’nun şeker hastası olduğu söyleyen Diyabet ve Kronik Hastalar Derneği Genel Başkanı Çetin Terzioğlu,” 14 Kasım Dünya Diyabetliler gününü dolu dolu kutlayarak farkındalık yaratmaya çalışacağız.
GÜNDEM Haberi
''14 KASIM’DA FARKINDALIK YARATMAYA ÇALIŞACAĞIZ''

Zonguldak Diyabet ve Kronik Hastalar Derneği Genel Başkanı Çetin Terzioğlu 14 Kasım Dünya Diyabetliler Günü ile ilglili konuşma yaptı.Terzioğlu yaptığı konuşmada 14 Kasım'da farkındalık yaratmaya çalışılacağını belirtti.

Çetin Terzioğlu yaptığı konuşmada;” 14 Kasım Dünya Diyabetliler günü etkinliklerine hazırlandıklarını söyledi. Şeker hastalığının çağın hastalığı olduğu söyleyen Zonguldak Diyabet ve Kronik Hastalar Derneği Genel Başkanı Çetin Terzioğlu,” Uzun bir aradır dernek olarak faaliyetlerimize ara vermek zorunda kalmıştık. Etkinliklere ara vermemizin nedeni Yaz aylarında insanların sıcaklarda güneşte kalmaması içindi. Bilindiği üzere 14 Kasım Dünya Diyabetliler günü olması nedeniyle farkındalık ve seminerler düzenleyerek şeker hastalarını bilgilendirmeye ve eğitim vermeye devam edeceğiz. Eğitim ve bilgilendirme seminer startımızı 14 Kasım Dünya Diyabetliler gününde vereceğiz. Merkezde ve İlçelerde yapacağımız şeker taramalarının yazışmalarını belediyelerle yapmaya başladık. Gelen talepler ile birlikte 14 Kasım da başlayacak olan etkinliklerimiz ay sonuna kadar devam edecek. Şeker hastalığı çağın hastalığı ve her gecen gün artmakta. Halkımızı ve şeker hastalarını yapacağımız etkinliğe davet ediyoruz. 14 Kasım Dünya Diyabetliler gününü dolu dolu kutlayarak farkındalık yaratmaya çalışacağız. Zonguldak nüfusunun yüzde 10 şeker hastası” ifadelerini kullandı.

 

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''14, KASIM’DA, FARKINDALIK, YARATMAYA, ÇALIŞACAĞIZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı