Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 19:14 Bu haber 2312 kez okundu
 
1448 kişi kadroya geçiyor
GÜNDEM Haberi
1448 kişi kadroya geçiyor

Zonguldak’ta İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı hastanelerde çalışan taşeron işçisi devlet kadrosuna geçme sınavları yapılıyor.  Zonguldak Sağlık Müdürlüğü hastanelerinde çalışan 1448 kişinin kadroya geçeceği kaydedildi. 
Komisyonların sözlü sınav yaptığı işçiler güvenlik soruşturmasından geçtikten sonra en geç 2 Nisan 2018 tarihinde devlet kadrosuna geçmiş olacaklar. Kadroya geçecek olan taşeron işçileri çok büyük sevinç yaşıyor.Muhammet KARAPINAR 
Kanun Hükmünde Kararname ile taşeron işçilerin devlet kadrosuna alınması kararıyla yıllarca firmalarda taşeron olarak çalışan işçiler büyük bir mutluluk yaşadılar.  Bu kapsamda sadece Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı hastanelerde ilk araştırma ve soruşturma sonucun da 1448 kişi sözlü sınava girmeye hak kazandı. Sözlü sınav yapılan 1448 kişi güvenlik soruşturması yapılacak. Güvenlik soruşturması engeline takılmayanlar en geç 02 Nisan 2018 tarihinde devlet kadrosuna geçecek. Devlet kadrosuna geçmeyi kelimelerle anlatamayan binlerce taşeron işçisi başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a minnettarlarını sunuyorlar. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde yapılan sözlü sınavda heyecan ve mutluluk bir ardada yaşadılar. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1448, kişi, kadroya, geçiyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı