Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 17:48 Bu haber 2416 kez okundu
 
15 TEMMUZ 3. YIL
- Haberi
15 TEMMUZ 3. YIL

* 15 Temmuz kalkışması, haçlı zihniyetinin Türkleri esir alma hayallerinin tekrarlanmasından başka bir şey değildi.
* Fetullahçı Terör Örgütü’nün(FETÖ) Türkiye de demokratik yönetimi ortadan kaldırmak için giriştiği darbe üzerinden 3 yıl geçti.
* 250 vatandaşımız FETÖCÜ  pilotların kullandığı savaş uçaklarının açtığı ateşle hayatını kaybetti.
* FETÖCÜ pilotların kullandığı savaş uçakları TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Emniyet ve Türksat’ı bombaladılar.
* FETÖCÜ saldırganlar, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yaptığı çağrı üzerine sokaklar çıkan halk tarafından bertaraf edildi.
* Türk Milleti’nin kararlı duruşu ve birlik- beraberlik gösterisi, demokrasinin zaferi olarak tarihteki yerini aldı ve her yıl ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ adıyla anılmaya başlandı.
* ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Anma programı çerçevesinde Zonguldak’ta da çeşitli etkinlikler yapıldı.
* 12 Temmuz itibarıyla günün önemine binaen Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Salonunda fotoğraf sergisi açıldı.
* Dün, protokol ve vatandaşların katılımıyla şehit ve gazi kabir ziyaretleri gerçekleştirildi. Camilerde şehitlerimiz için Mevlit-i şerifler okutuldu.
* Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş yapıldı, Madenci Anıtı’nda günün mana ve ehemmiyeti üzerine konuşmalar yapıldı.
* Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bu gün tüm camilerde sela okundu. Zonguldak Merkez Yeni Cami’de sabah namazına müteakip kahvaltı düzenlendi.
* Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) MEDEM değerler eğitimi kütüphanesinde bu gün saat: 13.00’de ‘Çocuk gözüyle 15 Temmuz’ programı düzenlenecek.
* Bu gün saat: 14.00’te BEÜ’de, Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde  “Türkiye’yi işgal projesi 15 Temmuz ihanet kalkışması paneli” düzenlenecek.
* Türk Milletinden intikam almak için girişilen darbe kalkışması nedeniyle, siyasi parti yetkilileri, STK’lar ve çeşitli kuruluşlar bildiri yayınlayarak ‘Şehitlere rahmet’ dileyerek, “FETÖ’nün kripto damarı ve kalıntıları temizleninceye kadar mücadele sürmelidir” dediler. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, TEMMUZ, 3., YIL,
Yorumlar
Haber Yazılımı