Haber Detayı
20 Ağustos 2018 - Pazartesi 09:28 Bu haber 4568 kez okundu
 
400 hayvandan 250’ si satıldı
GÜNDEM Haberi
400 hayvandan 250’ si satıldı

Ekonomik kriz, en çok kurbanlık pazarında hayvan satanlar ile kurban kesmeyi düşünenleri vurdu. Doların yükselmesiyle birlikte kurbanlıkların fiyatları da yükseldi. Bayrama bir gün kala hayvan pazarında adeta yaprak kımıldamadı.

Zonguldak Kurbanlık Hayvan Pazarı'na bu yıl 400 civarında büyük ve küçükbaş hayvan geldi. 400 hayvandan 250’ si satıldı. Kurban pazarını vatandaştan çok kasap ve market sahipleri ziyaret etti. Değerinin altında hayvanını satmayacağı söyleyen pazarcı hayvanlarını geri götürmeye hazırlanıyor. 

HABER:Muhammet KARAPINAR

Zonguldak Kurbanlık hayvan pazarı son yılların en hareketsiz günlerini yaşadı. Önceki bayramlarda son günlerde yaşanan haraketliliğinin yerini bu bayramda sessizlik hâkim oldu. Özellikle doğudan gelen kurban satıcıları hayvanlarını geri getirseler de ucuz satsalar da zarar ettiklerini söyleyerek karar kara düşünmeye başladılar. Vatandaş ise fiyatların düşeceği umuduyla kurbanlık almayı son güne bıraktı. Kurban satıcıları bir sonraki kurban bayramında Zonguldak pazarına gelmeyeceklerini söylediler. Kurbanlıklarını satamayan pazarcılar hizmet adı altında birilerine para vermek zorunda olduklarını ve bugüne kadar bütün yetkililerin konuya duyarsız kaldığı söylediler. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 400, hayvandan, 250’, si, satıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı