Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 12:24 Bu haber 2572 kez okundu
 
5. Soğuksu Sahaf Günleri'ne az kaldı!
Zonguldak’ta sahaf geleneğini sürdüren SergiOdası; yıllanmış gazete, dergi, kitap, fotoğraf, kart, afiş ve filmleri masa üstüne çıkarmaya devam edecek.
KÜLTÜR Haberi
5. Soğuksu Sahaf Günleri'ne az kaldı!

SergiOdası, 2 Aralık 2017'de 5.Soğuksu Sahaf Günleri’ni yeni yayınlarla başlatacak.
İki ay sürecek etkinlik içinde ilk kez Futbol Kitapları bölümü oluşturuldu. Ayrıca, yakın tarihlerde yaşama veda eden şu yedi gazetecinin (sanatçının) kitapları tek bir bölümde toplandı: Levent Kırca, Hasan Pulur, Nail Güreli, Tarık Akan, Mete Akyol, Refik Erduran ve Tayfun Talipoğlu.
Nöro-psikiyatr, Yazar Serol Teber'in anısına adanan etkinlik pazar dışında 12.00-18.00 arası açık.

 Serol Teber kimdir? 
1938 yılında İstanbul'da doğdu. Haydarpaşa Lisesi'ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöro-Psikiyatri Kliniği'ndeki uzmanlık eğitiminden sonra Almanya'ya gitti. Çeşitli kliniklerde nöro-psikiyatr olarak çalıştı. Düsseldorf Üniversitesi'ne bağlı eğitim ve öğretim kliniği Landensklinik Viersen'de görev yaptı. Yazıları Bilim Sanat, Düşün, Görüş, Felsefe, Dergi (Almanya) ve Cotigo'da yayınlandı. Bir ara Açık Radyo'da 'Didik Didik Freud' adlı bir program hazırladı. Melankoli ve Edebiyat üzerine yaptığı araştırmalarıyla bilindi. 2004 yılında İstanbul Bebek'teki evinde ölü bulundu. Başlıca eserleri şunlar: 
Doğanın İnsanlaşması,Politik-Psikoloji Notları, İşkence Sonrası Yaşam, Toplama Kampı Sendromu, Ruhun Ölümü, Göçmenlik Yaşantısı ve Kimlik Değişimi, Melankoli: Normal Bir Anomali, Davranışlarımızın Kökeni, İnsanın Hiçleşme Serüvenine Giriş.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 5., Soğuksu, Sahaf, Günleri'ne, az, kaldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı