301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

SGK’DAN KAN BAĞIŞINA DESTEK
ULAŞIMA KAPALI KÖY YOLU KALMADI
Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 16:27 Bu haber 864 kez okundu
 
686 kadın meslek sahibi oldu
686 kadın meslek sahibi oldu
- Haberi
686 kadın meslek sahibi oldu

Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Gönül Demirsu, Aile Destek Merkezi Projesi(ADEM) kapsamında düzenlenen Meslek Eğitim Kursunun açılış ve tanıtım programına katıldı.

Meslek Eğitim Kursu Çalışma ve İş Kur İl Müdürü, Kdz. Ereğli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile KDZ Ereğli Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirildi.

“KURSLARIMIZDA KADINLARIMIZI MESLEK SAHİBİ YAPTIK”

Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Gönül Demirsu, Meslek Eğitim Kursunun açılış ve tanıtım programında yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Mayıs ayının ikinci haftası Anneler Günü olarak kutlanmaktadır. Annelere olan sevgi her ne kadar tek bir günle sınırlandırılmayacak olsa da bu güzel günün sonrasında böyle bir etkinlikle sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu vesile ile cennetin ayakları altına serildiği başta şehit annelerimiz olmak üzere değerli anne ve anne adaylarımızın geçmiş anneler gününü kutluyorum. 2017 yılında ADEM projesi kapsamında Mumda Resim Yapımcısı, gümüş takı işlemeci, grafik desen çizim eleman, dekoratif ahşap süslemeci ve kurdelacı olmak üzere beş meslekte düzenlediğimiz kurstan 260 kadınımızı yararlandırdık. Yine 2018 yılında aynı proje kapsamında dekoratif ahşap süslemeci, mumda resim yapımcısı, fotoğraf çekimi, gümüş takı işlemecisi, düz dikiş makineci, el nakışçısı, saç bakım ve yapımcısı olmak üzere 7 meslekte düzenlediğimiz kursta halen 140 kadınımız eğitim görüyor. Kurslarımızda kadınlarımızı meslek sahibi yaparken İş kur olarak günlük 25 TL. cep harçlığı ödüyor, Genel Sağlık Sigortalarını da yapıyoruz. Kurs sonunda eğitimlerini başarıyla tamamlayanlara öğrencilerini hayata geçirmelerini ve iş bulmalarına katkı sağlamak üzere sertifikalarını verdik. Bu kapsamda Ereğli Alaplı’da düzenlediğimiz meslek eğitim kurslarında 2017 yılında 496, 2018 yılında 190 katılımcıyı mezun ettik. Meslek eğitim kurslarımızın düzenlenmesinde ve desteklerini esirgemeyen Ereğli Kaymakamlığı’na ve Vali Ahmet Çınar’a teşekkür ediyorum.”

Haber: Öznur GÜNEŞ

Kaynak: Editör:
Etiketler: 686, kadın, meslek, sahibi, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı