ABAY, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI
Haber
08 Mart 2021 - Pazartesi 17:36 Bu haber 427 kez okundu
 
ABAY, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI
GÜNDEM Haberi
 ABAY, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk’ün katılımları ile Ankara’da düzenlenen ‘’8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği’’ne katılan TOBB Zonguldak Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Başkanı Nurcan Abay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Ankara’da gerçekleştirilen programa 81 ilin Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Başkanı, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk ve İcra Komitesi üyeleri katıldı. Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Başkanları yemek sonrası Anıtkabir ziyaretinin ardından, Birlik binasında düzenlenen ve İl İcra Komiteleri Üyelerinin webinar üzerinden katıldığı etkinliğe iştirak ettiler.

TOBB Zonguldak Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Başkanı Nurcan Abay, “TOBB Kadın Girişimciler Kurulu olarak öncelikli hedeflerimiz; İllerimizdeki kadın girişimci sayısını arttırmak, kadınların bilgiye ve finansmana erişimini kolaylaştırmak, kadın girişimcilerimizin girişimcilik kültürünü artırarak daha donanımlı hale getirmek ve dünya ile rekabet edebilir hale getirmektir.” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) öncülüğünde, TEPAV iş birliğinde hazırlanan “81 İlde Türkiye’nin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Karnesi” 2019 çalışması sonuçlarını da değerlendiren Abay; Türkiye’nin toplumsal cinsiyet eşitliğini 81 ilde “eğitime katılım”, “üretim faaliyetlerine katılım” ve “siyaset ve ekonomide temsil edilme” boyutlarında değerlendiren rapora göre Türkiye’nin toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda en çok gelişim göstermesi gereken alanın “üretim faaliyetlerine katılım” olduğunu belirterek bu konuda da çalışmalar ve projeler yaptıklarını belirtti.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir’e ve yönetimine de kadın girişimcilere yapmış oldukları destekler için teşekkür eden Abay, ‘’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’’müz kutlu olsun. Kadınlarımıza hayatları boyunca hak ettikleri değeri görecekleri, cinsiyet eşitliğinin sağlandığı yarınlar diliyorum.” dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ABAY,, DÜNYA, KADINLAR, GÜNÜ’NÜ, KUTLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı