google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 17:45 Bu haber 1734 kez okundu
 
AÇ YABAN HAYVANLARI BESLENDİ
GÜNDEM Haberi
AÇ YABAN HAYVANLARI BESLENDİ

Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle yaban hayvanları aç kalınca Zonguldak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri doğaya aç kalan yaban hayvanların beslenme ihtiyacını karşılamak için bir ton kuru ot ve bir ton buğday bıraktılar.

Zonguldak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü kar yağışı nedeniyle doğada aç kalan geyik, karaca, geçi, kuş türleri, değir yaban hayvanlarının beslenmesi ve popülasyonunu sürdürebilmeleri için doğaya bir ton kuru ot ve bir ton buğday bıraktılar. Zonguldak’ın Devrek İlçesi yaban hayatı koruması bölgesi olan Yeşilyurt ormanlık alana çok miktarda kar yağması nedeniyle Zonguldak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Göç şartlarda araçlarla ormanlık alana giren ekipler yaban hayvanlarının muhtemel geçtiği noktalara yiyecek bıraktılar. Zonguldak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından kar yağışına göre yemleme çalışmalarının devam edeceği bilgisi verildi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: AÇ, YABAN, HAYVANLARI, BESLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı