0
Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 15:54 Bu haber 1644 kez okundu
 
“ADALET VE GÜVEN DAĞITAN MÜESSESE”
Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ümit Kaya, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i makamında ziyaret etti.
SPOR Haberi
“ADALET VE GÜVEN DAĞITAN MÜESSESE”

Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Zonguldak Şube Başkanı Ümit Kaya, Yönetim Kurulu üyeleri Deniz Kardaş ve Murat Kaskun ile birlikte Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Ümit Kaya, Başkan Muharrem Akdemir’e desteklerinden dolayı çiçek takdim etti. Başkan Akdemir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türk hakemlerinin gücüne değindi. TFFHGD Şube Başkanı Kaya ise, “Sizin desteklerinizi unutmadık. Sizi ziyaret etmek istedik.” dedi.

KAYA: “SİZİN DESTEKLERİNİZİ UNUTMADIK”

TFFHGD Zonguldak Şube Başkanı Ümit Kaya, desteklerinden dolayı Başkan Akdemir’e teşekkür ederek, “Geçtiğimiz aylarda bir seçim yapmıştık. Seçimin ardından da çalışmalara başladık. Sonuçların belli olmasından sonra sizde 2 gün sonra beni arayarak tebrik ettiniz. Bizlerde bundan çok mutlu olduk. Sizler görevde olduğunuz sürece hakem ve gözlemci camiamıza çok büyük hizmetler vermiştiniz. Bizlerde sizin desteklerinizi unutmadık sizi ziyaret etmek istedik. Hakem ve Gözlemcilerimiz adına sizlere çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

ORTALAMA 20 BİN ÜYEMİZ VAR”

Türkiye genelinde ki üye sayıları hakkında bilgi veren Kaya, “81 ilin 79 ilinde örgütlü bir dernek. Genel Başkanımız eski Antalya Milletvekili eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı. Türkiye genelinde ortalama 20 bin üyemiz var. Zonguldak genelinde de aday hakemlerimizle beraber 140 tane hakem ve gözlemcimiz var.” şeklinde konuştu.

AKDEMİR: “SPOR VARSA, HAKEMDE OLACAKTIR”

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, hakemlerin önemine değinerek, “İlk önce nazik ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Gerçekten hakem camiası önemli bir camia. Spor varsa hakemde olacaktır. Hakemlik müessesesi adalet dağıtan güven dağıtan bir müessese. Bu adaleti Zonguldak’ta geçmişten bu yana mükemmel şekilde gidiyor. Hatta yükselerek devam ediyor. 2. Lig ve 1.Ligde görev alan hakemlerimiz oldu. Özellikle yan hakem konusunda görev alan arkadaşlarımız oldu. Şimdi 2.Lig ve 3.Ligde orta hakem olarak görev alan hakemlerimiz var. Bu ilimiz içinde sevindiricidir. Ben kutluyorum’’dedi.

“TÜRK MİLLETİ OLARAK BÜYÜK GURUR DUYMUŞTUK”

Türk hakemlerinin ileri düzeyde yükseldiğini ifade eden Başkan Akdemir, “140 üyemizde iyi bir sayı. Biz sizlere desteğimiz eskiden kullanmadığımız bir alan vardı. Sizlere orayı tahsis etme nezaketi gösterdik. Ben hayırlı olsun diyorum. Dünya kupasında bir hakemimiz, Doğan Babacan görev almıştı. Türk milleti olarak büyük gurur duymuştuk. Artık Dünya Kupasında ve Avrupa Kupasında görev alan arkadaşlarımız var.” dedi.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ADALET, VE, GÜVEN, DAĞITAN, MÜESSESE”,
Yorumlar
Haber Yazılımı