google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 16:28 Bu haber 2188 kez okundu
 
ADD’DE HEDEF 40 ÖĞRENCİYE BURS
Papila; “Halkımızın, bağışçılarımızın duyarlılığı bizi çok sevindirdi”
EĞİTİM Haberi
ADD’DE HEDEF 40 ÖĞRENCİYE BURS

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Zonguldak Şube Başkanı Nazan Papila, her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite öğrenimi gören, öğrencilere bağışçıların da katkılarıyla burs vereceklerini söyledi.

Bu yıl ki hedeflerinin 40 öğrenci olduğunu ifade eden Papila, “Zonguldak Şubesi olarak biz Bülent Ecevit Üniversitesinde okuyan öğrencilere burs desteği veriyoruz. Zonguldak’tan ve Türkiye’nin her tarafından üniversitemize gelen, bize ulaşan öğrencilerimizin müracaatlarını alıyoruz Eylül-Ekim döneminde oluşturduğumuz komisyon tarafından yaptığımız değerlendirme sonucu, maddi kaynaklarımız elverdiğince belirli sayıda öğrencilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

“Bu sene kendi şartlarımızı zorlayarak ve bağışçılarımızın destekleriyle 40’ın üzerine çıkmayı hedefliyoruz” diyen ADD Şube Başkanı Nazan Papila konu ile ilgili olarak şunları söyledi. 

“EVLATLARIMIZA ULAŞIP ONLARIN BURSLARINI DAĞITMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

“Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şubesi ve Genel Merkezimiz Türkiye çapında öğrencilere burs vermektedir. Zonguldak Şubesi olarak biz Bülent Ecevit Üniversitesinde okuyan öğrencilere burs desteği veriyoruz. Zonguldak’tan ve Türkiye’nin her tarafından üniversitemize gelen, bize ulaşan öğrencilerimizin müracaatlarını alıyoruz Eylül-Ekim döneminde oluşturduğumuz komisyon tarafından yaptığımız değerlendirme sonucu, maddi kaynaklarımız elverdiğince belirli sayıda öğrencilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Daha önceki senelerde 70-80 civarında üniversite öğrencilerimize burs verebiliyorduk ama zamanla kaynaklarımız azaldı. Geçtiğimiz sene 26 öğrenciye burs verdik ama bu sene halkımızın, bağışçılarımızın duyarlılığı bizi çok sevindirdi. Sosyal medya aracılığıyla ve çevremizdeki dostlarımızla iletişim kurarak bağış sayısını artırdık. Güzel bir artış oldu, gönüllü bağışçılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şubesi olarak onlara minnettarız. Bu sene kendi şartlarımızı zorlayarak ve bağışçılarımızın destekleriyle 40’ın üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Zaten müracaatlarımız ve değerlendirmelerimiz bitti. Şuanda karar aşamasındayız. En kısa zamanda evlatlarımıza ulaşıp onların burslarını dağıtmaya başlayacağız. Aydınlığa bir mum yakmak gerçekten çok önemli” diye konuştu.

“YAPACAĞIMIZ YARDIM GELECEĞİMİZİ GÜZELLEŞTİRECEK VE EĞİTİME KATKI OLACAK”

Burs başvurusunda bulunan öğrencilerle tek tek görüşüldüğünü de kaydeden Papila, “Bize burs için müracaat eden öğrencilerimizle tek tek görüştüm. Onlarla konuştum, dertleştim, inanın o kadar acıklı öyküler var ki onları dinlerken bir anne olarak zor dayanıyorum. Hepsine ulaşmak, burs vermek isteriz ama mümkün olmuyor. Çünkü limitlerimizi zorluyoruz bu nedenle gönüllü bağışçılarımızı burs desteği vermeye davet ediyoruz. Keşke seneye burs sayımızı artırsak ve kapımıza gelen hiçbir öğrencimizi geri çevirmesek diyoruz. Öğrencilerimizin mutluluklarını bağışçılarımıza ben ifade edemem ama içleri rahat olsun derim. Yapacağımız yardım geleceğimizi güzelleştirecek ve eğitime katkı olacak. Burs verme konusunda belli kriterlerimiz var. Ailenin maddi durumu, anne-baba var mı yok mu gibi konulara bakıyoruz ama ADD Zonguldak Şubesi olarak kendimize özgü bir durumumuz daha var; Biz bilindiği gibi bir madenci şehrinde yaşıyoruz. Madencilerimiz bizim başımızın tacıdır. Madenlerde birçok ölümlü olaylarda olabiliyor. Bir maddemize göre bize ulaşan şehit madenci evlatlarına burs konusunda öncelik veriyoruz. Bu kapsamda üniversiteyi kazanan kızı için girdiği maden ocağında hayatını kaybeden Ramazan Katırcı kardeşimizin kızına burs bağladık. Bazen insanları kaderleriyle baş başa bırakmamak gerekiyor. Bu nedenle gönüllü bağışçılarımızın desteklerini bekliyoruz” dedi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADD’DE, HEDEF, 40, ÖĞRENCİYE, BURS,
Yorumlar
Haber Yazılımı