google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 15:33 Bu haber 2040 kez okundu
 
AK PARTİ’DE SİYASET AKADEMİSİ BAŞLIYOR
SİYASET Haberi
AK PARTİ’DE SİYASET AKADEMİSİ BAŞLIYOR

Adalet ve Kalkınma Partisi  (AK Parti) Zonguldak İl Başkanlığı, Zonguldak’ta yapılacak olan Siyaset Akademisi öncesi toplantı düzenledi.

Siyaset Akademisi için kayıtların 13-27 Ocak tarihleri arasında olacağını belirten AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, katılım çağrısında bulunarak şunları söyledi, “ Her Pazartesi yaptığımız gibi bugün de bir Yönetim Kurulu toplantımızı daha arkadaşlarımla beraber gerçekleştiriyoruz. Gündemimizde birçok madde var ilçe müfettişlerimizin raporlarını aldık. Sekiz ilçemizin birim başkanları çalışmalarını anlatıyorlar.  Bugün AR-GE Başkanlığımızın Zonguldak'ta başlatmış olacağı genel merkezimizin bir siyaset akademisi programı var. Bununla ilgili billboardlara ilanlarımızı astık. Buradan duyurmak istiyoruz, bu başvuruları 13 ile 27 Ocak tarihleri arasında almaya başladık. Kadın erkek, genç yaşlı bütün Zonguldaklı hemşerilerimizi bu Siyaset Akademisi’ne katılımları konusunda onlardan her türlü talebi alabiliriz. Biz daha önceki yıllarda yapmıştık ve çokta rağbet görmüştü. Hem de bayağı bir katılım olmuştu. İnşallah bu sefer de aynı şekilde bu siyaset akademisi için kayıtlarımız 13 ile 27 Ocak tarihler arasında alacağız. Ondan sonra da genel merkezimizin programına göre bu akademi devam edecek. Bu akademiye genel merkez tarafından değerlendirilen Türkiye'nin gündemi ile siyaseti ile ekonomisi ile güzel konuşma hitabette ilgili konularda alanlarında tecrübeli ve çok iyi insanlar katılacak. Zonguldaklı hemşerilerimizin Partili Partisiz bu siyaset akademisine katılmasını tavsiye ediyorum. Türkiye'nin birçok ilinde yapılacak ama hepsinde değil şu anda Zonguldak'ta bunlardan bir tanesidir. Bence Zonguldak'ta siyaset akademisinin kalabalık bir şekilde yapmıştık.”

“SEÇİLEN TÜM ARKADAŞLARIMIZA VE YÖNETİME DE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Çaydeğirmeni, Gülüç ve Çatalağzı beldelerinde kongre süreçlerini değerlendiren AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “ Gündemimizde devam eden kongre sürecimiz var. Bildiğiniz gibi bu hafta Çaydeğirmeni ve Çatalağzı belde kongremizi yaptık geçen haftamızı da Gülüç'de beldemizin kongresini yapmıştık. Nüfusu 5 binden fazla olan 3 tane beldemizi kongresi tamamlanmış oldu. Her üç kongremizde ve çok yüksek katılım oldu.  Gülüç, Çaydeğirmeni'nde aynı arkadaşlarımız devam ediyorlar bir tek Çatalağzı'nda görev değişikliği oldu. Ben seçilen tüm arkadaşlarımıza ve yönetime de başarılar diliyorum. Onlar da artık bu saatten sonra beldelerinde AK Parti bayrağımızı daha yükseğe çıkartmak için çalışacaklardır. Diğer 14 beldemizde de nüfusu 5 bin altında olan beldelerimiz de çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

“İLÇELERİN KONGRESİ HAZİRAN AYINA KADAR BİTMİŞ OLACAK”

İlçe kongrelerinin Şubat ayı sonunda başlayacığını ifade eden Tosun, “Şubat ayı sonu gibi ilçe kongremiz başlayacak. Merkez ile beraber Zonguldak'ta 8 ilçe var. Bunlarla ilgili taslak çalışmasını biz yaptık. Genel merkeze gönderdik ve genel merkezin açıklayıcı tarihte bugün ilçelerimizde kongreler yapılacak.  İlçelerin kongresi Haziran ayına kadar bitmiş olacak ve ondan sonra da yılsonuna kadar İl kongre süreci devam edecek. Tabi bu kongre süreci her zaman partilerde teşkilatlarının daha diri kalmasını sağlar. İnşallah teşkilatımız bu kongre süresinden daha güçlü bir şekilde çıkacak. Böylece ilk seçimde güzel işler yapacaklardır. Ben sürecin Zonguldak'ımız hayırlı olmasını diliyorum. '' şeklinde konuştu. 

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ’DE, SİYASET, AKADEMİSİ, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı