İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Bir gecede 3 okul soyuldu
Haber Detayı
07 Ocak 2017 - Cumartesi 10:38 Bu haber 1602 kez okundu
 
AK Parti’den Halep’e tır dolusu yardım
AK Parti il Başkanlığı tarafından insanlık dramının yaşandığı Halep’e gönderilmek üzere yiyecek, giyecek ve çeşitli malzemelerin bulunduğu yardım tırı dün yola çıktı.
GÜNDEM Haberi
AK Parti’den Halep’e tır dolusu yardım

Her zaman mazlumların yanında olmaya devam edeceklerini belirten, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Ömer Gülay, “AK Parti teşkilatları ve yardımsever halkımızın geçmişte olduğu gibi bu günde tüm mazlumların yanında olduğumuzu bir kez daha ortaya koymanın ve insanlığın yanında olduğumuzu göstermenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

HABER:Çetin ÖZDEMİR

AK Parti Zonguldak il Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen kampanya ile insanlık dramının yaşandığı Halep’e gönderilmek üzere bir tır doluyu yiyecek, içecek ve giyecek tırı yola çıktı.

Halep’te yaşanan savaş nedeniyle mağdur insanlara yardım amacıyla başlatılan kampanya ile Zonguldak AK Parti il Başkanlığı’nın organize ettiği kampanyada toplanan yardımlar dün dualar eşliğinde Halep’e gönderildi.

AK Parti İl Başkanlığı binası önünde düzenlenen törene, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Ömer Gülay, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Züleyha Arıman ve partililer katıldı.

“GEÇMİŞTE OLDUĞUMUZ GİBİ YİNE TÜM MAZLUMLARIN YANINDAYIZ”

Halep’te yaşanan vahşete sessiz kalmadıklarını belirten Ömer Gülay, “Halep yaşanan drama ve vahşete seyirci kalmayan AK Parti teşkilatları olarak buradaki kardeşlerimize ve zulüm gören insanlara yardım olmak, yaşadıkları acıları ve sıkıntıları bir nebze olsun hafifletebilmek amacıyla insanlık namına önemli gıda ve ihtiyaç maddelerinden oluşturduğumuz yardım tırımızı bugün yola çıkarıyoruz. AK Parti teşkilatları ve yardımsever halkımızın geçmişte olduğu gibi bu günde tüm mazlumların yanında olduğumuzu bir kez daha ortaya koymanın ve insanlığın yanında olduğumuzu göstermenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bizler Türk milleti olarak dünya insanlığının ve tüm mazlumların yanında olduğumuzu tarihten gelen bilinç ve kazanımlarımızla bugün bir kez daha ortaya koyduk. Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımızın kararlı tutum ve ısrarları ile Halep'te yaşanan katliam ve zulüm varılan barış anlaşması ile bir nebze olsun durdurulmuş oldu. Bu katliamlar ve zulümden kaçarak gerek ülkemize ve gerekse güvenli bölgelere sığınan binlerce Halepli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, acılarını paylaştığımızı bu yardım tırı ile göstermek istedik. Umarım Suriye başta olmak üzere dünyadaki birçok ülkede insanlığa, Müslümanlara ve mazlumlara karşı sistematik olarak sürdürülen acı ve gözyaşı bir an önce diner, katliam ve acılar son bulur. Halep’e gönderdiğimiz bu yardım tırına katkıda bulunan yöneticilerimizi ve hayırseverlerimizi bir kez daha kutluyor, acı ve gözyaşının son bulduğu, tüm insanların huzur içinde yaşadığı bir dünya dileğim ile saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi. 

Gülay’ın konuşmasının ardından, Halep’e yardım tırı yapılan duaların ardından yola çıktı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti’den, Halep’e, tır, dolusu, yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı