google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 14:27 Bu haber 2314 kez okundu
 
AK PARTİLİLER SİYASET AKADEMİSİ'NDE
SİYASET Haberi
AK PARTİLİLER SİYASET AKADEMİSİ'NDE

Adalet ve kalkınma  Partisi (AK Parti) Genel Merkezi tarafından düzenli olarak yapılan ve devam dden 19'uncu dönem ‘Siyaset Akademisi’ Zonguldak’ta gerçekleştirildi.

Zonguldak Gençlik Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen Siyaset Akademisi'ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Saadet Oruç ile Akademisyen Mustafa Kürşat Birinci katılım göstererek siyasetin akademi boyutunu anlatttılar. 

Düzenlenen Siyaset Akademisi eğitim faliyetine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Saadet Oruç ile Akademisyen Mustafa Kürşat Birinci, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve AK Partili Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Züleyha Yazıcı Arıman ve partililer katıldı. 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç konuşmasında, “Zonguldak doğumlu olduğum için ilk kent olarak burada başlamak istedim. Değinmek istedigim bazı konu başlıkları var.11 Eylül saldırılarının ardından her yerde müslüman düşmanlığı krize dönüştü. Irkçılık, aşırı sağ milliyetçilik, Avrupa'nın çöküşünün simgesidir. Milliyetçilik kavramı nereden geldi onu hatırlayalım. Ilk kez 18'inci yüzyılda yyda ortaya çıkıyor. Türkiye niye hedef alınıyor? Müslüman bir ülke olduğu için, diğer ülkelerin kendi uygulamak istedikleri siyasete engel olduğu için bu gibi nedenler yüzünden sürekli hedef haline geliyor. Islamofobi kavramını kullanmak istemiyorum. Bu resmen islam düşmanlığıdır. Sistematik saldırılar oluyor. Terörist bir yapının içinde islam kavramı var. Müslümanlık ile ilgili kavramlar terör ile ilgili kavramlar aynı cümle içinde kullanılıyor. Bundan bir numaralı itiraz Cumhurbaşkanımızdan geldi." dedi.

 

 

 

Haber : Muhammet KARAPINAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİLİLER, SİYASET, AKADEMİSİ'NDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı