google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 12:20 Bu haber 4674 kez okundu
 
AKDEMİR ALAN’A HATIRLATTI, “ZAMAN GEÇİYOR”
GÜNDEM Haberi
AKDEMİR ALAN’A HATIRLATTI, “ZAMAN GEÇİYOR”

Zonguldak Eski Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akdemir, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın projeleri ile ilgili ilk kez konuştu.

Baba taşlarının Türkiye’nin en önemli caddelerinde olduğunu söyleyen Akdemir, “Belediye Başkanı Ömer Selim Alan kendi projelerini yapsın elini öpeceğim.” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANI ALAN KENDİ PROJELERİ YAPSIN ELİNİ ÖPERİM”

Akdemir, Belediye Başkanlığı yaptığı bir önceki dönemde yapılan baba taşları ve Özgürlük heykelinin Kaldırılması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akdemir, “Olumsuz bir şey söylemem benim kişiliğime bir felsefemi yakışmaz. Her Belediye Başkanının yapmış olduğu bir tasarruf vardır. Ben yaptıklarına saygı duyuyorum. Fakat bunlardan önce Zonguldak’ta yapılacak daha farklı işler var.  Kafayı daha farklı şeylere yorsalar iyi olur. Çünkü Zonguldak’ın hükümet tarafından desteklenip büyük paralara mahal olacak konuları var. O projelerin hayata geçirilmesi lazım. Bu projeler hayata geçirilirse Zonguldak halkı mutlu olur. Yapabiliyorsa kendisi, ben de dâhil gider elini öperim. Ben icraatına bir şey diyemem kendisinin tasarrufudur. Baba taşları Türkiye’nin en önemli caddelerinde var. Biz baba taşlarını yaparken teknik arkadaşların görüşlerini alarak yaptık. Lavuar Alanı, dere ıslahı, çöplük alanı, Kapuz ve Orta Kapuz plajının düzenlenmesi ve hayata geçirilip halkın hizmetine sunulmalıdır. Biz çok uğraştık son raddelere geldik. Halk teveccüh etti ben de dâhil kendisini kutluyorum” dedi.

“BU KARAR BAŞKANIN VE HEYETİNİN KARARIDIR”

Zonguldak Belediyesi tarafından 26 Haziran’da yapılacak olan 16. Kültür ve Sanat festivalin iptal edilmesi ile ilgili konuşan Akdemir, “Festival konusunda benim yorum yapmam yakışmaz. Bu karar başkanı ve heyetinin kararıdır. Son günlerde bizleri derinden üzen şehitlerimiz var. Festival iptalinin yorumları kendi kararlarıdır” ifadelerine yer verdi. 

“ZAMAN GEÇİYOR KENDİSİNE HATIRLATMAK İSTERİM”

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ı başarılı buluyor musunuz? Sorusunu yanıtlayan Akdemir, “Her Belediye Başkanı kendi ve şehri için bir şeyler yapmak ister. Zonguldak için bir şeyler yapmayı beyninde hazırlamıştır. Başarılı bir başarısızlık görecelidir. Bu halkın büyük çoğunluğunun kararıdır. Zaman her şeyin ilacıdır. Bakalım zaman ne gösterecek. Zaman hızlı geçiyor. Ben sekiz yılın nasıl geçtiğini anlamadım. Bunu kendisine hatırlatmak isterim.”

“HİÇ KİMSE MERAK ETMESİN, CHP TEKRAR GELECEKTİR”

Beş yıl sonra tekrar Belediye Başkanlığı düşünüyor musunuz ?sorusunu yanıtlayan Akdemir şöyle konuştu; “Cumhuriyet Halk Partisi kendi birlikteliğinin dostluk ve kardeşliğini ön plana çıkardığında partiye karşı halkın sempatisi yükselir. Hiç kimse merak etmesin beş yıl sonra CHP tekrar gelecektir” diye konuştu.

“ELEŞTİRİLERİ SEVGİ İLE KARŞILIYORUM”

Seçimden sonra Zonguldak’ı terk edeceği söylentilerini basit düşünce olarak yorumlayan Akdemir, “Basit düşünceler beni çok yordu. Bunlar çok mantıksızca ve bilinçsizce konuşulan şeylerdir. Neye göre konuştuklarını anlamakta güçlük çekiyorum. Ben Zonguldak’ta doğdum ve yerimi de hazırlamışımdır. Ben çocuklarıma da söyledim beni Zonguldak’tan başka hiçbir yere getiremezsiniz. Ben Zonguldak’ı terk etmem ama ölümün de nerede geleceği belli değil. Ben Zonguldak’ın aşığıyım. Ben Zonguldak’tayım ve arkadaşlarımın arasındayım. Beni eleştirenleri de sevgiyle karşılıyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKDEMİR, ALAN’A, HATIRLATTI,, “ZAMAN, GEÇİYOR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı