İŞSİZLİK ARTTI
FARK YARATACAKLAR
Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 11:11 Bu haber 1596 kez okundu
 
Alaattin Toros çok yüzsüz!
Alaattin Toros çok yüzsüz!
- Haberi
Alaattin Toros çok yüzsüz!

Şoförler Odası Başkanı Osman Bahar, Toros’un Denetim Raporuna sahte imza atıldığı yönündeki iddialara “Bir tane arkadaşımız Gebze'ye gidiyor. Burada olmadığı için de genel sekreterimiz benim bilgimin dışında olan bir olay ve o arkadaşa telefon ediyor, ‘Benim yerime imza atar mısın?’ diyor” diye yanıt verdi.

Toros’un yüzsüzlük yaptığını ifade eden Bahar “Sen ne suçu gördün de ne suçu işlenmiş de sayın valimize, sayın bakanımıza, usulsüzlük oldu diye çağrıda bulunuyorsun. Keşke sen bu raporların içinden bir tane bir şey bulsan. O kadar suç dosyası olup da bu kadar cırlayan adama pes diyorum” diye sert tepki gösterdi.

 

Haber: Öznur GÜNEŞ

 

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Esnafı Odası Başkanı Osman Bahar, Alaattin Toros'un, Divan Başkanlığı’na sunulan Denetim Raporu’na atılan 3 imzadan ikisinin sahte olduğu iddialarına sert yanıt verdi.

Bahar, Toros’un 18 yıl cezası olduğunu ve 3.5 senedir temyizde beklediğini belirterek “Çok yüzsüz bir insan, o kadar suç dosyası olup ta bu kadar cırlayan adama pes diyorum” diye tepki gösterdi. Diğer yandan Denetim Kurulu üyelerinden bir kişinin Gebze’ye gittiğini onun yerine başka bir üyenin imza attığını belirtti.

“SEN NE SUÇU GÖRDÜN DE SAYIN VALİMİZE ÇAĞRIDA BULUNUYORSUN”

Bahar, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bakanlık faaliyet raporunu bakanlık sayfasından her isteyen indirebiliyor. Mevcut aday olan üç arkadaşımız da bu raporu indirdiler. Cenabı Allah'ıma şükürler olsun ki iki tanesi için bir şey demiyorum bir tanesi bunu incelemiştir, bu faaliyet raporunu içerisinde bir tane usulsüzlük veya suç unsuru oluşturabilecek herhangi bir şey olmuş olsaydı herhalde bunlar feryat figan eder yerlere yatarlardı. Suç diye ne bulmuşlar da savcılığı meşgul ediyorlar. Denetim kurulu üç kişiden ibaret ve bir tane arkadaşımız Gebze'ye gidiyor. Burada olmadığı için de genel sekreterimiz benim bilgimin dışında olan bir olay ve o arkadaşa telefon ediyor, ‘Benim yerime imza atar mısın?’ diyor. Sen ne suçu gördün de ne suçu işlenmiş de sayın valimize, sayın bakanımıza, usulsüzlük oldu diye çağrıda bulunuyorsun. Keşke sen bu raporların içinden bir tane bir şey bulsan da usulsüz olan yanlış olan uygunsuz herhangi bir şey çalma, çırpma, görevi kötüye kullanma gibi esnafın aklını karıştırıyorsun, halkın aklını karıştırıyorsun. Vatandaşın kafasında ‘Acaba şoförler odasında ne oluyor?’ gibi bir imaj yaratmaya çalışıyorsun.”

“ALLAH BANA BU ESNAFIN HAK VE HUKUKUNU YEMEYİ NASİP ETMESİN”

“Sen bürona genel sekreteri çağırıyorsun ve ‘Sana suç duyurusu yapmayacağım, sen yalnız içeride kötü bir şey yapılıyorsa bilgi taşırsan ben bunu savcılığa vermeyeyim.’ Kamuoyunu yanıltmak için her zaman olduğu gibi bunları kullanıyor. Senin bugüne kadar Zonguldak Esnafı Otomobilciler Odası üzerindeki dosyaların, yolsuzlukların görevi kötüye kullanman, her türlü suç unsurun zaten mahkemede tespitlidir. 18 sene de cezan var üç buçuk seneden beri dosyanın temyiz de bekletiliyor. O dosyayı temyizde kim bekletiyor Ankara’da hepimiz biliriz ki üç buçuk yıldır bir dosya temyizle durmaz. Senin Ankara’daki temyizdeki dosyanı kim bekletiyor. Biz de bunu araştırıp öyle suç duyurusu yapalım. Niye bekliyor diye soralım merak ediyoruz. Allah bana bu esnafın hak ve hukukunu yemeyi nasip etmesin, edecekse de beni buraya getirmesin. O kadar suç dosyası olup da bu kadar cırlayan adama pes diyorum. Hala daha esnafın dışında sana yandaşlık kim yapıyorsa sana kim taraf oluyorsa onlarda ben sıkıntı duyuyorum. Senin işin zaten belli, bunu esnaf ta Zonguldak ta biliyor.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alaattin, Toros, çok, yüzsüz!,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı