ALAN KONUŞUYOR, ORTALIK KARIŞIYOR
Haber
22 Kasım 2020 - Pazar 17:22 Bu haber 1829 kez okundu
 
ALAN KONUŞUYOR, ORTALIK KARIŞIYOR
SİYASET Haberi
ALAN KONUŞUYOR, ORTALIK KARIŞIYOR

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Varol Demirköse, su zammı tartışmalarına ortak oldu. Demirköse, Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan’a sahip çıkarak, “Bu konuda da eleştiri yapan CHP'nin, geçmiş dönemde yerel seçime günler kala personel aldığını kamuoyu tarafından bilinmektedir. Zonguldak'ta hizmet bağlamında fiziki değişimlere yakınen şahit oluyoruz. Bu bağlamda kurumsallaşan belediyeyi de takdirle izliyoruz. Bir kurumu yönetirken ne yazık ki bu şekilde acı reçetelerde görebiliyoruz.” dedi.

 

COVİD-19 salgını sebebiyle sosyal hayatın yanı sıra ekonomide de sıkıntılar olduğunu dile getiren Demirköse bu sebeple acı reçetenin hayata geçtiğini belirtti. Varol Demirköse açıklamasının devamında, “Dünyanın ve ülkemizin yaşadığı Covid-19 virüsü sosyal ekonomik ve psikolojik olarak her yere olumsuz etki yapmış bundan ilimizde nasibini almıştır. Belediyenin 65 oranında suda kayıp ve kaçağın olduğu bir ortamda. Suya yapılan 11 zam ihtiyaca göre mecburen yapılan bir zamdır.” ifadelerini kullandı.

 

Diğer taraftan MHP’li Demirköse ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun da basın açıklaması yaparak Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan’a sert sözlerle yüklendi. CHP’li Uzun açıklamasında, “Belediyecilikten öte partisini dizayn etme faaliyetleri ve Ankara’ya sıkça gidip işine gelmeyen bürokratları şikayet eden, Bakanların yanında mağrur bir edayla poz veren  bir başkan var karşımızda. Memleket COVİD-19 pandemisi ile adeta kırılırken zabıtaya ateş ölçtürmenin dışında hangi mücadeleyi vermiş? Ateş ölçerek teşhis koyulamayacağını en iyi kendisi biliyor olması gerekir. Neticede tıp doktoru başkan. Vatandaşın bütçesine katkı olsun diye ücretsiz iki maske mi dağıtmış?” dedi.

 

CHP’li Uzun, Başkan Alan’ın halkın gerçeklerinden uzak kaldığını yönünde eleştirilerde bulunarak, “Halkın gerçek ihtiyaçları orta yerde dururken asfalt, beton kemireceğimizi düşünmüyordur umarım. Pandemi koşullarında daha da derinleşen yoksulluğu ortadan kaldıracak insanların nefes almasını sağlayacak kararlar alınmalıdır. Bu zam kararı bir an evvel geri çekilmeli, Zonguldak halkı mağdur edilmemelidir.” ifadelerine yer verdi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALAN, KONUŞUYOR,, ORTALIK, KARIŞIYOR, , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı