google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 12:32 Bu haber 1938 kez okundu
 
ALAPLI DEVLET HASTANESİNDE EMZİRME HAFTASI EĞİTİM STANDI
GÜNDEM Haberi
ALAPLI DEVLET HASTANESİNDE EMZİRME HAFTASI EĞİTİM STANDI

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Devlet Hastanesinde 1-7 Ekim Emzirme Haftası dolayısıyla Anne sütü ve emzirmenin faydaları konularında anneleri ve anne adaylarına eğitim vermek amacıyla stant açıldı.

Eğitim standında Alaplı Devlet Hastanesinde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr.Rabia Başer Açıkgöz tarafından Polikliniğe başvuran anne ve anne adaylarına, hastanede çalışan emziren anne ve anne adaylarına emzirmenin ve anne sütünün önemi, anne sütünün eşsiz bir hazine olduğu ve yerinin hiç bir besin ile doldurulamayacağı, bebek beslenmesinde ilk 6 ay anne sütü verilmesinin önemi bebeğin beslenme, büyüme, gelişim ve hastalıklardan korunması için ideal içeriğe sahip olmasından kaynaklandığı konularında eğitim verildi.

Alaplı Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Rabia Başer Açıkgöz, “ Emzirme konusunda farkındalık yaratmak amacıyla ülkemizde her yıl 1 - 7 Ekim tarihleri arası Emzirme Haftası olarak kutlanmaktadır.Emzirme Haftası Etkinlikleri kapsamında hastanemizde Kadın-Doğum polikliniği katında bilgilendirme standı kurulmuştur. Anne sütü bir hazinedir, Anne sütünün her damlası bebeğiniz için değerlidir” dedi.

Alaplı Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Ozan Özlücan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Beratiye Koşucu katılarak destek verdi.

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALAPLI, DEVLET, HASTANESİNDE, EMZİRME, HAFTASI, EĞİTİM, STANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı