0
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENDİ
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENDİ
Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 11:45 Bu haber 839 kez okundu
 
Alaplı Deresi ıslahı ikmali 2018 yatırım programına alındı
GÜNDEM Haberi
Alaplı Deresi ıslahı ikmali  2018 yatırım programına alındı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Alaplı Deresi Islahı İkmalinin 2018 yatırım programına alındığını ve mevcut projeden kalan ve ihtiyaç duyulan imalatlar için en kısa zamanda ihale yapılacağını belirtti.
Milletvekili Çaturoğlu, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; DSİ Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelerimiz ve girişimlerimiz neticesinde Zonguldak Alaplı Deresinin Islahı kapsamında, Alaplı Deresi, Çayköy Güller ve Köroğlu ile Mollabey Köyü Karabulak Deresi ile Ereğli Armutlucuma Köyü İkmali” 2018 yılı yatırım programına alınmıştır. Mevcut projeden kalan ve ihtiyaç duyulan imalatlar için ihale çalışmaları DSİ 23. Bölge Müdürlüğünce yürütülmektedir. İnşallah en kısa zamanda ihalesi yapılacak.
İhale edilecek iş muhtevasında; Alaplı Çayı ana dere üzerinde; 1 adet tek açıklıklı kemer köprü, 1.000 metre sedde, 1.000 metre topuk ve 2.000 metre şev tahkimatı, yine Alaplı Çayına sağ sahilden mansaplanan 4 adet yan dereden Güller deresinde 500 metre çift taraflı beton duvar,  Pınarözü Deresinde 800 metre çift taraflı beton duvar, Köroğlu Deresinde 550 metre çift taraflı beton duvar, Karabulak Deresinde 820 metre çift taraflı beton duvar  yapılacaktır.
ALAPLI GÜMELİ İÇMESUYU İSALE HATTI VE ARITMA TESİSİ YAPIMI İÇİN DSİ TARAFINDAN HAZIRLANAN PROTOKOL İMZALANMAK ÜZERE ALAPLI SU BİRLİĞİNE GÖNDERİLDİ
Diğer taraftan Alaplı İlçe Merkezine, Gümeli beldesine ve civar köylere (49 köy) Alaplı Göletinden içme, kullanma ve endüstri suyu temini kapsamında yapılacak olan isale hattı ve arıtma tesisi yapımı için DSİ tarafından hazırlanan protokol imzalanmak üzere Alaplı Su Birliği’ne gönderilmiştir. Söz konusu protokolün imzalanması ve proje yapımlarının tamamlanmasının ardından “projenin inşaat yatırım programına” alınması için DSİ tarafından Kalkınma Bakanlığına gönderilecektir. 
Dolayısıyla DSİ Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler neticesinde “Alaplı İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi” inşaatı projesinde de bir adım atılmış oldu ve bunun neticesini de inşallah kısa zamanda almış olacağız. Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alaplı, Deresi, ıslahı, ikmali, , 2018, yatırım, programına, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı