“ALLAH VAR, GAM YOK HAVASINDASINIZ”
Haber
09 Şubat 2021 - Salı 12:11 Bu haber 1061 kez okundu
 
“ALLAH VAR, GAM YOK HAVASINDASINIZ”
SAĞLIK Haberi
“ALLAH VAR, GAM YOK HAVASINDASINIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) kongrelerin kalabalık bir şekilde yapılmasına ilişkin değerlendirmede bulundu.  

Uzun, “ AKP’nin pandemi kurallarını hiçe sayarak yapmaya devam ettiği kongreleri , tüm yurtta ‘Coşkuyla’ sürüyor.” dedi.

Milli bayramını kutlamak isteyen tüm vatandaşları evlerinin balkonlarına hapsettiler ama kongre yapıyorlar diyen Uzun, “COVİD -19 ülkemiz sınırları içinde ilk görülmeye başladığında oldukça eşitlikçiydi. Zengin, fakir, güçlü, güçsüz ayırt etmeksizin herkese bulaşıyordu. Ancak AKP’lilerin benzetmesiyle ‘’Dünya liderinin’’ büyüsüne kapılıp siyasi mutasyona uğradığını düşünüyoruz. 23 Nisan,19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim, 10 Kasım gibi Atatürk ve Cumhuriyet değerlerini kutlayacağımız yada anma yapacağımız milli duygularımızı perçinleyecek her özel  günde; aman virüs var kutlayamazsınız, toplanamazsınız diyenler  keyiflerine göre değişken tedbirler açıklamaya başladılar. Bu milli bayramlarımız yayınladıkları genelgelerle, kendileri tarafından oluşturulan tören ve kutlama komiteleri ile  göstermelik  icraat olarak geçiştirildi. Milli bayramını kutlamak isteyen tüm vatandaşları evlerinin balkonlarına hapsettiler. Bu yaklaşım Atatürk’ün ölüm yıldönümü 10 Kasım’da, devam etti. Aman virüs var sizi düşünüyoruz dediler. Oysaki bu etkinliklerin hepsi kapalı salonlarda değil açık havada kurallara uyularak yapılabilecek etkinliklerdi.” ifadelerine yer verdi.

“AMAN NE GÜZEL BRAVO SİZE AKP’LİLER”

Uzun açıklamasını, “ Kendi işlerine gelen her şeyi şova dönüştürmekte beis görmediler. Ayasofya’nın 350 bin kişi ile ibadete açılması, 22-26 Ağustos tarihlerinde Malazgirt Zaferi’nin yıldönümü etkinliklerinde COVİD-19 ile ilgili ne bir genelge, ne de bir yasak olmadı… Hele hele Cumhurbaşkanı’nın keyif çaylı, milletin çay kapmak için birbirini çiğnediği mitinglere COVİD-19 hiç uğramadı! Şunu özellikle belirtmek isterim; bu kongreler sadece oy kullanacak delegelerle kurallara uyarak yapılabilecekken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kalabalık olduğu için teşekkür ettiği AKP kongreleri göze girme çabasında ki aymazların organizasyonu haline dönüşüyor.  Üstelik hala günlük vaka sayısı 6 bin, 7 bin’ler civarındayken. Dünkü AKP kongresinde 600 küsur delegenin yarısı oy kullanmaya bile gelmemiş, salonda 2 bin kişi var. Üstelik civar il ve ilçelerden gelmişler.  Tabanda heyecan yok ama reise hissettirmeyelim, gövde gösterisi yapalım bir tebrikte biz alalım demişler. Aman ne güzel bravo size AKP’liler. Her gün yüzlerce insan hayatını kaybetmeye devam ediyor ama siz Allah var, gam yok havasındasınız. Sizleri bir yıldır kepenk açamayan esnafın vicdanına havale ediyoruz.” şeklinde sonlandırdı.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ALLAH, VAR,, GAM, YOK, HAVASINDASINIZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı