Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 16:42 Bu haber 2183 kez okundu
 
Altun koltuğu devretti
GÜNDEM Haberi
Altun koltuğu devretti

CHP önceki il Başkanı Ahmet Altun, 6 Ocak 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilen 36. Zonguldak il Başkanlığı’nın olağan kongresinde il Başkanlığı’nı kazanan Umut Başoğlu’na koltuğu devretti.

CHP il Başkanı Umut Başoğlu, Merkez ilçe Seçim Kurulu’ndan dün mazbatasını alarak resmen göreve başlaması dolayısıyla geldiği parti binasında, kongrede aday olmayan önceki il Başkanı Ahmet Altun’dan görevi devralırken, Altun’un görev yaptığı süre içerisinde başarılı çalışmalar yaptığını söyledi.

ALTUN: ÇITAYI DAHA YÜKSEĞE ÇIKARTACAĞINA İNANIYORUM

CHP’nin yeni il Başkanı Umut Başoğlu’nun da başarılı çalışmalara imza atacağını belirten Altun, “6 Ocak’ta yapmış olduğumuz kongrede Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak il Başkanlığı’na Umut Başoğlu kardeşimiz seçilmiştir. Umut Başoğlu kardeşimiz kendi köylüm ve yakınımdır, kendisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin mutfağından, gençlik kollarından, ilçe yönetiminden gelmiştir. Aldığı çıtayı daha yükseğe çıkartacağına inanıyorum.  Kendisine ve yönetim kuruluna başarılar dileyerek, koltuğumu teslim ediyorum” dedi.

BAŞOĞLU: BİZ DE ONUN GİBİ KENDİMİZİ SEVDİRECEĞİZ

CHP il Başkanı Umut Başoğlu da yaptığı konuşmada,  çıtayı daha yükseklere çıkartacaklarını söyleyerek, “6 Ocak’ta yapmış olduğumuz 36. Olağan kongremizde il Başkanlığı noktasında bugün mazbatamızı aldık. Önceki dönemde bu görevi layıkı ile yerine getiren Sayın il Başkanım Ahmet Altun’a göstermiş olduğu özverili çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, biz de onun gibi kendimizi sevdireceğiz. Çünkü gittiğim her bölgede Ahmet Altun’un ne kadar çok sevildiğini, ne kadar çok saygı duyulduğunu bir kez daha kendim şahit oldum. Bu noktada Sayın başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bize teslim etmiş olduğunuz emanetinizi inşallah tekrar yükseğe çıkartacağımıza buradan söz veriyorum” diye konuştu.

CHP’DEN GAZETECİLERE PASTALI KUTLAMA

CHP yeni il Başkanı Umut Başoğlu ve yönetim kurulu, Merkez ilçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alıp, parti binasında yapılan devir teslim töreninin ardından, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, gazetecilerin günlerini yaş pasta keserek kutladılar.

Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Altun, koltuğu, devretti,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı