google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 16:16 Bu haber 1627 kez okundu
 
AMATÖRLE İLGİLİ RESMİ YAZI GELDİ
SPOR Haberi
AMATÖRLE İLGİLİ RESMİ YAZI GELDİ

Yeni Tip Coronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle Türkiye’de liglere 3,5 ay ara verilmişti. TFF’nin ilk yarısı tamamlanmamış 2’nci Amatör Küme ligleri için “Oynanmamış sayılacak” açıklamasının ardından Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Kemal Demir ve Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç TFF’ye 3 önerinin bulunduğu bir dilekçe göndermişti.  Dilekçede, ya kulüplerin tüm masraflarının ödenmesi, ya futbolcuların testten geçirilerek liglerin devam ettirilmesi ya da tüm 2’nci Amatör Küme takımlarının 1’inci Amatör Küme’ye 1 defaya mahsus çıkarılması önerisi yer almıştı.

TFF, dilekçede yer alan maddeler ile ilgili kararını geçtiğimiz günlerde vererek, ‘Bir sezon uygulanabilir’ şartıyla 1. ve 2. Amatör Lig’in birleştirilebileceğini söylemişti. Aralarında Zonguldak’ın da bulunduğu 24 ilde 2020-2021 Futbol Sezonu’nda 1. ve 2. Amatör Lig ekipleri aynı ligde mücadele edecekler.

TFF’den konu ile ilgili resmi yazı Zonguldak ASKF’ye ulaştı. Bu durumda 2’nci Amatör Küme takımlarının 1’nci Amatör Küme’ye çıkmaları da resmen belgelenmiş oldu.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: AMATÖRLE, İLGİLİ, RESMİ, YAZI, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı