İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
GENÇLİK HAFTASI TÖRENLE BAŞLADI
GENÇLİK HAFTASI TÖRENLE BAŞLADI
Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 13:30 Bu haber 3754 kez okundu
 
ARAT, ÇALIŞARAK ENGELLERİ AŞIYOR
Birçok engellinin evde gizlendiği günümüzde Zonguldak’ta yaşayan ortopedik engelli Erol Arat, ayakkabı boyayarak aile ekonomisine destek oluyor. Kendini engelli olarak görmediği söyleyen Arat, “Engellilerimiz kendilerini saklamasın ve kapatmasınlar. Ellerinden ne geliyorsa onu yapsınlar” dedi.
GÜNDEM Haberi
ARAT, ÇALIŞARAK ENGELLERİ AŞIYOR

Zonguldak’ta 10 -16 Mayıs Engelliler Haftası kutlanıyor. Arat, sokağa çıkan engelliler kadar evde gizlenen engellilerinde olduğunu söyleyen Arat, ayakkabı boyayarak aile ekonomisine katkıda bulunuyor.

Yıllardır ayakkabı boyacılığı yaparak hem engelleri aşan hem de  ailesine maddi katkı sağlayan Erol Arat, “On üç yıldır Zonguldak’ta  Gazi Lostra’da ayakkabı boyacılığı yapıyorum. 10 -16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bütün engelli ağabey, ablalarımın ve kardeşlerimin gününü kutluyorum. Engelli olmak bir yere kapanmak değil. Engellilerimiz kendilerini saklamasın ve kapatmasınlar. Ellerinden ne geliyorsa ve ne istiyorlarsa onu yapsınlar. Kendim emekliyim aynı zamanda. Emekli olmama rağmen evimin ekonomisine katkı olmak için gün boyu ayakkabı boyacılığı yapıyorum. Kendimi engelli saymıyorum. Bu işi de severek ve isteyerek yapıyorum. Ailemin geçimine katkıda bulunuyorum.” şeklinde konuştu.

Haber: Muhammet KARAPINAR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARAT,, ÇALIŞARAK, ENGELLERİ, AŞIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı