AŞKAR: “ TRAFİĞE KALICI ÇÖZÜM BULUN” google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
29 Ocak 2020 - Çarşamba 15:30 Bu haber 2218 kez okundu
 
AŞKAR: “ TRAFİĞE KALICI ÇÖZÜM BULUN”
GÜNDEM Haberi
AŞKAR: “ TRAFİĞE KALICI ÇÖZÜM BULUN”

 

Memur Sendikaları Konfedarasyonu (Memur-Sen) Zonguldak İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Mithatpaşa Tüneli’ni açmadan günlük ve pansuman tedbirlerle trafiğin rahatlamayacağını söyledi.

Kamuran Aşkar yaptığı açıklamasında, yetkilileri kalıcı çözüme davet ederek şunları ifade etti;  “Zonguldak’ta trafik hepimizin sıkıntısı. Tabiri caizse nüfusu düşen ve yeni göç almayan bir şehirde trafik sorunu gün geçtikçe rahatlaması beklenirken, gün geçtikçe maalesef artıyor. Ve bu artan trafik sorununa kalıcı çözümler üretmek yerine, güncel çözümlerle trafik sorunu çözmeye uğraşıyoruz.

Zonguldak’ta herkes biliyor ki, Mithatpaşa Tüneli’ni bitirmezseniz, alternatif güzergâhlar geliştirmezseniz pansuman tedbirlerle trafik sorununu çözemezsiniz.  Bizim memlekette güzel bir söz vardır; ‘Ölüyle yıkarken fazla oynamamak gerekir’ derler. Zonguldak’ta trafik sorunu da biraz buna benziyor. Yani şehirde kalıcı çözümler oluşturmadan, Mithatpaşa Tünelini bitirmeden, pansuman tedbirle sorunu çözmeye kalkarsanız içinden çıkamazsınız. Bize göre trafik noktasında mevcut alışık duruma müdahale etmeden farklı çözümler ararsanız işi çıkılmaz hale sokarsanız.  Göç veren bir şehirde hala Gazipaşa Caddesi’nin alternatifini geliştirmezseniz oturup bunu konuşmak lazım. Yoksa Gazipaşa’yı rahatlatayım diye diğer noktaları daraltırsanız diğer noktaları daraltırsınız. Zonguldak hariç tünel ve yol sorunu olan il yok. Ne hikmetse Zonguldak’ta tüneller ve yollar bir türlü bitirilmiyor. Kentin trafik sorununu çözmek için alternatifler üretilmesi gerekiyor. Kente trafik başta olmak üzere şehre yatırım yapmak lazım. Yoksa bu tür pansumanlarla sorun çözülmez. ” dedi.

Haber : Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: AŞKAR:, “, TRAFİĞE, KALICI, ÇÖZÜM, BULUN”,
Yorumlar
Haber Yazılımı