Haber Detayı
23 Şubat 2017 - Perşembe 22:46 Bu haber 11958 kez okundu
 
Asya Milimetre Doğalgaz Kilimli’de
Zonguldak’ta yaklaşık 3 senedir doğalgaz kurulumunu üstlenen Asya Milimetre Doğalgaz Kilimli’de de şubesini açtı.
EKONOMİ Haberi
Asya Milimetre Doğalgaz Kilimli’de

Kilimli Cumhuriyet Meydanındaki şubesi ile hizmet vermeye başlayan Asya Milimetre Doğalgaz Şube’sinin açılışı görkemli bir şekilde gerçekleşti. Açılışa Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve Başkan Yardımcısı Kemal Camgöz, Kilimli Belediye Başkanı Ali Aslankılıç, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Zonguldak Ticaret ve sanayi Odası eski Başkanı Salih Demir, Zonguldak ve Kilimli iş adamları, esnaflar ve Gülay ailesi ile vatandaşlar katıldı. Ticarethanenin sahibi Hakan Gülay, gelen konuklarını karşılayarak, tek tek ilgilendi.

DEMİR; “DOĞALGAZ DAHA TEMİZ HAVA, DAHA TEMİZ YAŞAM ANLAMINA GELİYOR”

Açılışta ilk konuşmayı Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı metin Demir yaptı. Demir konuşmasında; “Doğalgaz daha temiz hava, daha temiz yaşam anlamına geliyor. Bu bakımdan mutluyuz. DemirDöküm markası zaten ülke çapına kendini ispat etmiş çok güçlü, güvenilir bir marka. Hakan ağabey de Zonguldak’ta esnaflığı il güvenilen sevilen bir arkadaşımız. Ben doğalgazın DemirDöküm markası ile Hakan Gülay ile Kilimli’ye hayırlı uğurlu olmasını temenni diyorum. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

ASLANKILIÇ; “BELEDİYEMİZLE BİRLİKTE YARDIMCI OLACAĞIZ”

Kilimli Belediye Başkanı Ali Aslankılıç ise; “Esnaflık risk alma, cesaret işidir. Ben Hakan kardeşimi yürekten kutluyorum. O cesareti göstermiş, Kilimli’de bir katma eğer üretecek. Bende Belediye Başkanı olarak, belediyemizle birlikte elimizden ne geliyorsa yardımcı olacağız. Onun için açılan bu ticarethanenin yöremize, arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Allah bol kazançlar nasip eylesin” dedi.

AKDEMİR; “YA MASAYA VURACAĞIZ, YA BİRİLERİNE VURACAĞIZ”

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise; “Kömür diyarındayız. Sadece Zonguldak değil, Türkiye’yi beslemişiz. İçinde bulunduğumuz şartlar, halkın çağdaş gelişimi bizi biraz daha yaşanabilir kent havasına büründürme içine soktu. Bu da kömürün vermiş olduğu isimizi, pisimizi ortadan kaldırmak adına doğalgazı Zonguldak’ta istihdam ettik. Bu arada ilçelerimizi de bunun içine kattık ve en yakın zamanda başkanımızın talimatları ile başkanımızın emirleri ile size olan sevgisi saygısı, çevreye olan inancı güvenci Kilimli’ye de kazandıralım dedi. İnşallah çok yakın zamanda Kilimli halkını da yaşanabilir bir kent havasına büründürecek, yaşatacak. Sizin de beklentileriniz bu. DemirDöküm bir marka. Sadece Türkiye’de değil, artık ismini ülke dışına taşımış bir şirketimiz. Kendilerini kutluyorum. Hem ülkedeki çalışmaları için hem de ülke dışına çıktıkları için. Bu tür açılışlar siz değerli dostlarımızla anlam kazanıyor. Ben Hakan kardeşimi kutluyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar gerçekten çok zor. Özellikle ilimiz çok daha sıkıntı içerisinde. Özellikle Ticaret ve Sanayi Odası başkanımız bu konuda çok büyük güç sarf ediyor. Bazı şeyleri aşıyoruz, imza noktasında sıkıntılarımız oluyor. Onu da aşacağız. Aşmak zorundayız. Bu Zonguldak’ımızı düzlüğe çıkaracağız hep birlikte. Ya masaya vuracağız, ya birilerine vuracağız. Ama birilerine vurmadan masaya vurarak Zonguldak’ı ayaklandıracağız. İstihdam edilecek bir müessese açıldı. Ben kendilerini kutluyorum. Burada inşallah en az 50 kişi ailesi ile birlikte 200 kişiye aş ekmek getirecek. Kendilerini kutluyorum. Allah utandırmasın. Çalışanlarımıza sıhhat, afiyet, çalışkanlık, vatan sevgisi ile çalışmalarını sürdürsün istiyorum. Katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.

GÜLAY; “KİLİMLİ’YE HİZMETTE VARIZ”

Asya Milimetre Doğalgaz yetkilisi Hakan Gülay ise; “Ben açılışımıza gelerek bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Ayaklarına, gönüllerine sağlık. Doğalgaz Zonguldak’ta bizim işimiz. Allah’ın izniyle Kilimli halkına da bu şubemizle hizmet vermeye başlayacağız. Kilimli’de hizmette bizde varız. Allah utandırmasın” dedi.

Yapılan destek ve tebrik konuşmalarının ardından dualarla Asya Milimetre Doğalgaz Kilimli Şubesi hizmete girdi. Yapılan açılışın ardından kokteyl tadında ikramlar misafirlere sunuldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Asya, Milimetre, Doğalgaz, Kilimli’de,
Yorumlar
Haber Yazılımı