İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
NEŞELİ, HIRSLI, AZİMLİ
Haber Detayı
10 Ocak 2017 - Salı 10:25 Bu haber 2370 kez okundu
 
“Ayan nereye hizmet ediyor”
• MHP Zonguldak teşkilat kurucusu Şükür Küçükali MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin anayasaya evet demesini eleştirerek, “Bizim liderimiz ülkücü hareketi karpuz gibi ikiye böldü. Ne yaptığını, nasıl hareket ettiğini, neye hizmet ettiğini anlamış değiliz. Bir karar veriyorsun, verdiğin kararı bizim anlayabilmemiz gerekmiyor mu? Bizim bilmemiz gerekmiyor mu? Biz ülkücü hareketin çilesini çeken insanlar değil miyiz? Lider ülkücü hareketi ikiye bölmez. Bütünleştirici olur, birleştirici olur” dedi.
SİYASET Haberi
“Ayan nereye hizmet ediyor”

  • MHP İl Başkanı Hamdi Ayan’ın geçtiğimiz günlerde gazetecilerin; “Bahçeli’nin bu kararı partide bölünmeye neden olmaz mı” sorusuna verdiği; “Bunlar 4-5 kişiler. Genel Başkanımızın dışında karar verenler disiplinle karşı karşıya kalabilirler” cevabını eleştiri olarak algılayan MHP Zonguldak teşkilat kurucusu Şükür Küçükali; ““Beni tehdit edemezler. Beni ne anlamda tehdit ediyor. Ben bu partinin kurucusuyum ben bu partiye ömrümü vermişim. Benim il başkanımın zaten şuanda neye hizmet ettiğini anlamıyorum. Benim il başkanımda geçen dönem; “14 senedir kandırıldık, biz hesap soracağız” dedi. Kime, nasıl hesap soracaksın. Hesap soracak olan adam biat etmez” dedi.
  • MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin MHP İl Teşkilatını ziyaret ettiğini belirten Küçükali; “Binali yıldırım ziyaret etti. Bir zamanlar Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak’a başbakan iken geldiğinde de MHP’yi ziyaret etmişti. Çay ikram etmiştik. MHP Genel Başkanı’nın sadece Zonguldak ziyareti olmadı. Zonguldak’a uğradı ama balıkhanede yemek yedi. Parti’ye uğramadı. Dünden bugüne şuana kadar partimize gelen Genel Başkanına rastlamadım, duymadım. Başbakanlar geldi, bizim genel başkanlarımız MHP İl Başkanlığı’na hiç gelmedi” dedi.

HABER: Seda FİDAN

MHP Zonguldak teşkilat kurucusu Şükür Küçükali MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin anayasaya evet demesini eleştirerek, “Bizim liderimiz ülkücü hareketi karpuz gibi ikiye böldü” dedi.

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan’ın basında yer alan; “Disiplinle karşı karşıya gelebilirler” açıklamasını da tehdit olarak algıladığını ifade eden Küçükali; “Beni tehdit edemezler. Benim il Başkanımın neye hizmet ettiği belli değil. Biat ediyor” dedi.

 “BAHÇELİ, TÜRKİYE’DE KARDEŞİ KARDEŞİNE Mİ DÜŞÜRMEK İSTİYOR?

MHP Zonguldak teşkilat kurucusu Şükür Küçükali; “Ömrümüzü, canımızı, paramızı bu dava uğruna verdik. 12 Eylül öncesi 5 bin şehit verdik. Bu 5 bin şehidin hesabını kim nasıl verecek. Bizim liderimiz ülkücü hareketi karpuz gibi ikiye böldü. Ne yaptığını, nasıl hareket ettiğini, neye hizmet ettiğini anlamış değiliz. Bir karar veriyorsun, verdiğin kararı bizim anlayabilmemiz gerekmiyor mu? Bizim bilmemiz gerekmiyor mu? Biz ülkücü hareketin çilesini çeken insanlar değil miyiz?  Lider ülkücü hareketi ikiye bölmez. Bütünleştirici olur, birleştirici olur. Biz liderimizin yapmış olduğu bu hareketlere bir anlam veremiyoruz. Biz bu hareketin yanlışlarını 2002 yılından beri görüyoruz fakat bir türlü düzelmiyor. Ha düzeldi, ha düzelecek, artık ülkücü hareket şaha kalkacak diye umut ediyoruz hep. Ben liderimin ardından bir defa duymadım ki Milliyetçi Hareket partisi iktidar olacak, iktidara taliptir. Bunu demedi, diyemedi. Biz hala bunu beklerken, bizim liderimiz ülkücü hareketi ikiye böldü. Sebebini anlamış değiliz. Benim yıllarca mücadele vermiş olduğum ülkücü arkadaşlarımla birbirimize sokakta ters gözle bakmaya başladık. Acaba o bana bir şey diyecek mi, acaba ben ona bir şey dersem ne olacak. Bizi, ülkücü hareketi bile birbirine düşürdü. Bu kadar çelişkili bir hareket yaşamadım, yaşamakta istemiyorum. Böyle bir hareketi neden bu hale getirdi onu da anlamış değilim. Benim liderim ne yapmak istiyor, düşüncesi nedir? Türkiye’de kardeşi kardeşine mi düşürmek istiyor? Ülkücü hareketi birbirine mi düşürmek istiyor. Ben bu işe bir anlam verememişim. Bize de bir açıklama yapılmamıştır. Ben vicdan azabı duyuyorum.

“MHP’Yİ ŞUANDA DEVLET BAHÇELİ TEMSİL KANUNLAR GEREĞİ EDEMİYOR”

Kendi düşüncesini söylemiş. Onun kendi düşüncesini söylemesi, ülkücü hareketinin düşüncesi demek değil ki. Zaten MHP’yi şuanda Devlet bahçeli temsil edemiyor. Kanunlar gereği edemiyor. Çünkü daha önce 700 üst kurul delegesinin yapmış olduğu bir kongre var. O kongrede alınan bir sürü kararlar var. Bu kararları mahkeme iptal etmedi. Sadece yapılan kongreyi durdurdu, kongre iptal olmadı. Mahkeme devam ediyor. 700 üst kurul delegesinin yapmış olduğu kongre bu. Kongrede alınan kararlar var. Şuanda Devlet Bahçeli’nin vermiş olduğu karar kendi şahsi kararı. Zaten kendisi de “Benim bir oyum var. Buna evet diyeceğim” diyor. Ona kimse bir şey demiyor zaten. Ama bugün ülkücü hareketi bu hale getirmenin mantığı ne? Onu bize izah etsin. Biz mi anlamakta zorluk çekiyoruz.

“BEN DEVLET BAHÇELİ’NİN MHP’SİNDEN DEĞİLİM, ÜLKÜCÜ MHP’LİYİM”

Gazetecilerin; “Devlet Bahçeli’nin almış olduğu bu karar partide bölünmeye neden olmaz mı” sorusuna karşılık MHP İl Başkanı Hamdi Ayan’ın “Bunlar 4-5 kişiler. Genel Başkanımızın dışında karar verenler disiplinle karşı karşıya kalabilirler” söylemi ile ilgili olarak Küçükali; “Beni tehdit edemezler. Beni ne anlamda tehdit ediyor. Ben bu partinin kurucusuyum ben bu partiye ömrümü vermişim, paramı vermişim, gerekirse insanlar canını vermiş. Öyle ben yaptım, ben ettim demekle bu işler olmuyor. Türkiye’de şuana kadar 40’ın üzerinde il ilçe teşkilatlarını kapattılar. MHP kilitli, kapılar kilitli. İller, ilçeler kilitlenmiş. Devlet Bey’in yanında şirin görünen bazı iller var. Onun dışında hiçbir Yer yok. Ben partimin üyesiyim. Şerefle gururla taşıyorum ben bunu. Ülkücüyüm ben. Ben Devlet Bahçeli’nin MHP’sinden değilim. Ben ülkücü MHP’liyim. Ben dedim, ben ettim demekle olmuyor beni ikna edeceksin. Evet diyorum ama şu şartlarda diyorum, şu nedenle diyorum diyeceksin. Diyor ki, vatan için, bayrak için, Türkiye için. Buna kimse karşı değil ama daha önce TC duvarlardan sökülürken, andımız kaldırılırken, benim genel başkanım neredeydi? O zaman millet yok muydu? Bayrak yok muydu? Diyarbakır’da Türk Bayrağı direkten indirilirken benim Genel Başkanım o zaman bayrağa neden sahip çıkmıyordu? Öyle vatan millet demekle olmuyor. Benim Genel başkanıma bir sürü hakaretler yapıldı. Biz kahrolduk, o tepkisiz kaldı. Ama bir oyum var onu vereceği diyor. Versin hayırlı uğurlu olsun. Ama bize de izah etsin, bizi de ikna etsin. Bakalım bizim bilmediğimiz ne var? Bize onu anlatsın. Anlamadığımız, bilmediğimiz nedir? Bize bunları söylesin, ikna etsin bizi.

“BAŞBAKANLAR GELDİ MHP GENEL BAŞKANLARI GELMEDİ”

MHP İl Başkanı Ayan’ın dediği gibi Devlet Bahçeli MHP İl Binası’na gelmedi, bırakın onu bugüne kadar hiçbir genel başkan MHP İl Başkanlığını ziyaret etmedi diyen MHP Kurucusu Şükür Küçükali, “Benim il başkanımın zaten şuanda neye hizmet ettiğini anlamıyorum. Benim il başkanımda geçen dönem; “14 senedir kandırıldık, biz hesap soracağız” dedi. Nasıl hesap soracaksınız. Biat ediyorsun ondan sonra hesap soracağım diyorsun. Kime, nasıl hesap soracaksın. Hesap soracak olan adam biat etmez. Hem biat edeceksin hem hesap soracağım diyeceksin. Böyle bir şey olur mu? Partiyi başbakan Binali yıldırım ziyaret etti. Bir zamanlar Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak’a başbakan iken geldiğinde de MHP’yi ziyaret etmişti. Çay ikram etmiştik. MHP Genel Başkanı’nın sadece Zonguldak ziyareti olmadı. Zonguldak’a uğradı ama balıkhanede yemek yedi. Parti’ye uğramadı. Dünden bugüne şuana kadar partimize gelen Genel Başkanına rastlamadım, duymadım. Başbakanlar geldi, bizim genel başkanlarımız MHP İl Başkanlığı’na hiç gelmedi” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Ayan, nereye, hizmet, ediyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı