Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 15:33 Bu haber 3040 kez okundu
 
AYAN SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
SİYASET Haberi
AYAN SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak Belediye Başkan Adayı Hamdi Ayan yerel seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği mahalle ve ev ziyaretleri aralıksız devam ediyor.

Belediye Başkan Adayı Ayan, ziyaretlerine Yenimahalle, Bahçelievler, Tepebaşı, Terakki ve Yeşil Mahallelerinde devam etti. Gerçekleştirdiği ziyaretler esnasında vatandaşlar değişim ve hizmet beklentilerini dile getirdiler. Altı Mahalleyi gezen Ayan, sevenleri tarafından büyük coşku içinde karşılanırken vatandaşların talep ve düşüncelerini tek tek dinliyor. MHP Zonguldak Belediye Başkan adayı olarak, 31 Mart seçimlerine hazırlanan Hamdi Ayan dur durak bilmiyor. Zonguldak halkı tarafından sevilen gerek sosyal, gerek kültürel yaşamında da Halk ile birlikte hareket eden Ayan, Yenimahalle, Bahçelievler, Tepebaşı, Terakki ve Yeşil Mahallelerinde ve Mahallelerinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Ayan, mahallelerinde sevenleri tarafından karşılandı. 7’den 77’ye mahalle sakinleri, Ayan’a tam destek verdi. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi gerçekleştirilen ziyarette, vatandaşlarla tek tek selamlaşan Ayan, “Zonguldak bizim için önemli. Bugüne kadar ekmeğini yediğim suyunu içtiğim Zonguldak ve Zonguldak halkına hizmet için yola çıktım. Amacım siyaset değil, hizmettir.  31 Martta yapılan seçimlerde desteklerinizle inşallah sizlerin Başkan olarak karşınıza çıkacağız. Adil hizmet, eşit hizmet edeceğiz.” dedi.

Ayan, Zonguldak Terminal Müdürü, Nazmi Çolban ve çalışanlarınız ziyaret ederek, desteklerini istedi. Ardından Terminal Taksi durağı Çalışanlarını da ziyaret ederek taksici esnafıyla bir süre sohbet ederek, talep ve sıkıntılarını dinledi.

Tepebaşı sokak toplantısı yapan Ayan konuşmalarında, “Çok değerli komşularım bugün tepebaşı şeref sokağındayım. Bu alana geldiğimizde öncelikle Kıymetli hemşerilerime burayla ilgili sorunlardan bahsetti. En basitinden önümüzde gördüğümüz şu meydanda bir kayıp su kaçağı mevcuttur. Bana göre Zonguldak’ı bekleyen en önemli Tehlikelerden biridir. Seçildiğimiz takdirde Zonguldak’ta biran evvel gündeme alınması ve halledilmesi gereken en Öncelikli konularımızdan biridir. Hemşerilerimiz burada çocuk parkları istiyor. Zaten on dokuz mahalleden ekstra belediye çocuk parklarımız olacaktır. Bunlar olması gerekenler on dokuz mahallede taziye ve irtibat bürolarımız olacak bizim. Bunlar olması gerekenler ve on dokuz mahallemizde pazartesi gününden itibaren yapacağımız özel bir çalışmada hangi mahallenin 67 proje kapsamında on dokuz özelliği olduğunu göreceksiniz işte bunlar bizim mahallemize topyekûn bir seferberlik halinde ayağa kaldıracak projelerdir. Bu bakımdan göreve geldiğimizden itibaren hanelerde kullandığımız sularımızda yüzde 30’luk bir indirim, bunun yansıra katı atık bedellerinde de yüzde 30’luk bir indirim yapacağımızı vaat etmiştik. Ve dikkat etmişsinizdir. Sayın Genel Başkanımız Zonguldak’a geldi ve orada kendisinin de arz etmiş olduğumuz yolların yapılması, kadın girişimci Kooperatiflerimizin kurulması, belediyeye alacağımız istihdamların arkasında durulması ve TTK olmazsa olmazımızdır. Sahip çıkılması ve istihdam edilmesi ile ilgili taleplerimiz olmuştur kendileri Sağ olsunlar eksik olmasınlar Zonguldak’a gelmiş, bunların arkasında duracağını sahip çıkacağını arkasında duracağını ilan etmiştir.1 Aralıktan buyana anlatmış olduğumuz 67 proje mutlaka yürürlüklüye girmek zorunda çünkü sayın genel Başkanımızda bize yüklediği ekstradan bir yük olmuştur. Onun sözünü yere düşürtmeyiz. Zaten bunlarla ilgili yapacağımız bütün planlar fizibilite çalışmaları tamamlanmıştır. Bin istihdamdan söz ediyorum. Kendi memleketime bir şeyler vermek istiyorum. Biz hesap yaparak gelmiyoruz. İnsanca yaşayabilmek burayı bir kent yapabilmek burayı yaşanabilir bir şehir yapabilmek, sıkıntıları giderilmiş, insanlarıyla barışık komşularıyla barışık bir kent yapabilmek. İşte bahsettiğim bu projeler bitme aşamasına geldiğinde Belediye İktisadi Teşekkülleri bünyesinde dört bin hemşerimizin buralarda çalıştığını göreceksiniz. A’ dan Z’ye her şey düşünüldü. Bir proje kitabı yazdık Akademisyenlerimiz elinde öğrencilerimize bahsediyorlar. Demek oluyor ki çıktığımız yol doğru niyetimiz halis, hedefe ulaşıyoruz.”

Tepebaşı toplantısının ardından İnağzı Mahallesi Bağlık Sokak’ta Emrehan Hacı İsmailoğlu’nun asker kınasına katılarak hayırlı teskereler dileklerinde bulundu.

Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AYAN, SEÇİM, ÇALIŞMALARINI, SÜRDÜRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı