İŞSİZLİK ARTTI
FARK YARATACAKLAR
Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 15:42 Bu haber 2345 kez okundu
 
Ayan: Sistemden kaynaklanan sorun var
Taşeronlar ve Zonguldak’ın sorunları Meclis gündemine taşınacak
SİYASET Haberi
Ayan: Sistemden kaynaklanan sorun var

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan önceki gün gittiği Ankara’da,  kadroya geçemeyen sağlıkçıların sorunlarını MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’a ileterek, konunun Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıyacaklarını söyledi.
MHP Genel merkezi’ne giderek, Genel Başkan Devlet Bahçeli ve Genel başkan yardımcılarına Zonguldak’ın sorunlarını dosya halinde sunduklarını belirten Ayan, çözüm noktasında çalışmalar yapılacağını ifade etti.
 MHP Genel Merkezi’nde başta kadroya geçemeyen sağlıkçıların sorunları olmak üzere Zonguldak’ın birçok sorununu anlattıklarını kaydeden MHP il Başkanı Hamdi Ayan şöyle dedi. 

“SAĞLIK SEKTÖRÜNDE ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZIN CİDDİ MAĞDURİYETİ SÖZ KONUSU”
“Milliyetçi Hareket Partisi olarak Zonguldak’ın sorununu kendi sorunumuzmuş gibi addettiğimizden dolayı bilindiği gibi daimi işçi statüsüne geçiş sürecinde Türkiye Taşkömürü Kurumuna bağlı birimlerde engelleme söz konusu olmuştu. Bu konuyla ilgili yapılan çalışmalar neticesinde kurum kendi bünyesinde ihtiyaç olan elemanlar alınsın talimatı Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız tarafından ifade edildi. Bunun yanı sıra, ‘paket ihale’ dediğimiz sistemden kaynaklanan ortada bir sorun var bununla ilgili de sağlık sektöründe çalışan arkadaşlarımızın ciddi mağduriyeti söz konusu. Bu konuyla ilgili olarak İstanbul Milletvekilimiz ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Celal Adan ile telefon görüşmesi yaparak konuyu anlatmaya çalıştım. Bu görüşmenin ardından sağ olsunlar kendileri bizi Meclis’e davet ettiler. Biz de Meclis’e giderek konuyu kendilerine yazılı olarak teslim ettik. Bu konunun Meclis gündemine taşınması süreci başladı” dedi.

“GENEL BAŞKANIMIZ TALİMAT VERDİ”
Zonguldak’ın diğer sorunlarını da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye anlattıklarını ve Bahçeli’nin Zonguldak’a ayrı bir hassasiyeti olduğunu belirten Ayan, “Zonguldak’la ilgili yaptığımız çalışmalarımız ile teşkilatlarımızın yaptığı çalışmaları Sayın Genel Başkanımıza anlattık. Genel Başkanımız da Zonguldak konusunda ciddi manada bir hassasiyet oluştu. Bizlerin yapmış olduğu bu gayretleri de takdir ediyor. Zonguldak’ın bütün sorunlarının Genel Merkeze taşınmasını ve çözüm noktasında da bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi’nin başta Gurup Başkan vekillerinin ve Genel Başkan yardımcıları Başkanlık Divanına da Sayın Genel Başkanımız talimat vermiştir. Bu manada Zonguldak İl Başkanlığı olarak Meclis’e ve Genel merkezimize gittiğimizde Genel Başkanımızın Zonguldak hassasiyetinden dolayı milletvekillerimizin hepsi ilettiğimiz sorunu çözme ve yapma yoluna gidiyorlar. Ankara ziyaretimizde bunlar görüşüldü. Önümüzdeki 1-2 gün içerisinde bu konu Meclis’te araştırma, soru önergesi veya bir çözüm şeklinde genel başkan yardımcımız konuya el atmış durumda” diye söyledi.

“TEŞKİLATLARA YOL HARİTASI ÇİZİLECEK”
MHP’nin 9 Şubat tarihinde kurulduğunu ve bugün Antalya’da gerçekleştirilecek olan toplantıya katılacaklarını söyleyen Ayan, “9 Şubat Milliyetçi Hareket Partisi’nin 1969 yılında kuruluş tarihidir. Bu maksatla Genel Başkanımız teşkilatları Antalya ilimizde toplayarak yaşanan cumhur ittifakı süreci, Türkiye’nin geldiği süreç ile alakalı ve teşkilatların 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan Büyük Kurultaya Türkiye’nin tamamını oraya taşıyacak şekilde bir talimatını bekliyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşunun 9 Şubat’ta 49’uncu yılı olacak. Milliyetçi Hareket Partisi’nin yarım asıra varan Türkiye sevdası, görmek istediği Türkiye tablosu orada bizlere anlatılacak ve bu yönde teşkilatlara yol haritası çizilecek. Büyük Kurultayımızın Türkiye’miz için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’nin önü açıktır, bu Afrin operasyonundan sonra beklenen o ki, Membiç’te de ciddi bir süreç yaşanacak. Bunun arkasından Türkiye Cumhuriyeti Devleti ayakları üzerine basan, bölgede hakimiyetini kurmuş ve bölgenin ağabeyliği rolünü alacaktır. Milliyetçi Hareket Partisinin hedefleri arasında olan 2023 lider ülke Türkiye hedefine doğru tıpkı Kızılelma yolunda olduğu gibi patimiz ve teşkilatlarımız genel başkanlığımızın başkanlığında yoluna emin adımlarla devam etmektedir” şeklinde ifade ederek, bugün Antalya’da başlayacak ve 3 gün sürecek MHP’nin kuruluş yıldönümü etkinliğine; MHP il Başkanı Hamdi Ayan ile birlikte Merkez ilçe Başkanı Niyazi Kıransoy ve ilçe başkanları da katılacak.

HABER: Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ayan:, Sistemden, kaynaklanan, sorun, var,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı