Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 15:54 Bu haber 1525 kez okundu
 
AZİZ YILDIRIM’A DEVREK BASTONU
SPOR Haberi
AZİZ YILDIRIM’A DEVREK BASTONU

Zonguldak Fenerbahçe Taraftar Derneği açtığı futbol ve basketbol kursları ile başarılı sporcular yetiştirmeye hazırlanıyor. Fenerbahçe Okulu kursları kapsamında verilen eğitimlerle, çocukların kötü alışkanlıklardan uzak tutularak, sağlıklı bireyler olmaları hedefleniyor. Mehmet Çelikel Lisesi’nde Fenerbahçe Okulu Basketbol kursları 3 haftadır, Volkan Halısaha’da ise 2 haftadır futbol kursları veriliyor.

Öte yandan ‘1907 Okul 1907 Pota Projesi’ kapsamında Zonguldak Fenerbahçe Taraftar Derneği belirledik okullara Basket potası yaptırmaya hazırlanıyor. Çocuk ve gençleri basketbol sporu ile tanıştırmak amacıyla bahçesinde potası olmayan 1907 okula 1 adet basketbol potası kurulmasını hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesi içerisinde Zonguldak’tan 2 okulunda yer almasını sağlamak amacıyla girişimlerde bulunan Zonguldak Fenerbahçe Taraftar Derneği Başkanı Turgut Papila, Yayla ve Rüzgârlı İlkokulu’na basket potası yapılacağını belirtti. Kozlu’dan da bir ilkokulu projeye dâhil edebileceğini söyleyen Turgut Papila, Fenerbahçe SK Başkanı Aziz Yıldırım’ın Zonguldak’a geleceğini ifade etti.

“BAŞKANIMIZ AZİZ YILDIRIM ZONGULDAK’A GELECEK”

Zonguldak Fenerbahçe Taraftar Derneği Başkanı Turgut Papila, projeler hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Okullarımızın faaliyetlerini başlattık. 2005-2012 tarihleri arasındaki çocukları kaydetmeye başladık. 3 haftadan beri basketbola, 2 haftadır da futbola devam ediyoruz. Katılımları bekliyoruz. Çoğu okulumuzda basketbol potalarının olmayışı çocukları etkiliyor. Kulübümüzle görüşerek ve sponsor bularak, kendi aramızda toplayarak, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, Genel Maden iş Sendikası ile birlikte böyle bir girişimimiz oluyor. Konuyla ilgili Vali Ahmet Çınar’la da görüşeceğiz.

Bu potaların yapıldığı zaman Başkanımız Aziz Yıldırım Zonguldak’a gelecek. Başkanımız geldiği zaman Zonguldak Kömürspor ile ilgili de yardım talebinde bulunacağız. Sayın Valimizden de bu konuda bize yardımcı olmasını bekliyoruz.

Tüm esnaf arkadaşlardan destek bekliyoruz. Açacağımız banka hesabına bağış karşılığında gönüllerinden ne kopuyorsa verebilirler. Zonguldak Kömürspor’u 1’inci Lig’de düşünebiliyor musunuz? Nasıl olur? Tüm esnaf kazanır o zaman. Bunun farkına varan bir toplum olmak gerekiyor. Bizde renkler yok. Zonguldak’ta bunu başlattık. Zonguldak’ta doğduk ve hayatımızı devam ettiriyoruz. Buradaki çocuklar hepimizin. Bu güzel çocuklara iyi imkânlar bırakırsak, bizleri de yâd ederler. Bütün derdimiz çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan kurtarmak.”

Öte yandan Turgut Papila, Fenerbahçe Şubeler tanıtım toplantısında Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım’a baston hediye etti.  Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: AZİZ, YILDIRIM’A, DEVREK, BASTONU,
Yorumlar
Haber Yazılımı