Haber Detayı
08 Ağustos 2017 - Salı 17:33 Bu haber 3977 kez okundu
 
Bağ-Kur’lulara emeklilik imkanı
Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle yaş ve sigortalılık süresini doldurmuş ama prim borcu olduğu için emekli olamayan Bağ-Kur’lulara çok önemli bir emeklilik imkan sağlandığını söyledi.
EKONOMİ Haberi
Bağ-Kur’lulara emeklilik imkanı

Yapılandırma kapsamındaki Bağ-Kur’lulara düşük faizli kredi yolu açıldığını belirten Coşkun,  “Bağ- Kur’lular verilecek olan krediyle borcunu kapatıp bağlanacak emekli maaşıyla geri ödemesini yapabilecekler” dedi.
Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Sigortalılara hazırlanan kanun kapsamına giren borçlarını 30 Haziran 2017 tarihi mesai bitimine kadar yapılandırma ve 31 Ağustos 2017'ye kadar ödeme imkanı tanındı. İmzalanan protokol ile birlikte 90 bini aşkın Bağ-Kur’luya emeklik yolu açıldı. Mali açıdan yeterli imkana sahip bulunmayanlar için verilen bu kredi bir şanstır. Vatandaşlarımız 31 Ağustos 2017’ye kadar bu imkandan bulundukları yerdeki Sosyal Güvenlik Merkezleri’ne ve Ziraat Bankası şubelerine giderek faydalanabilir. Protokol kapsamında emekli maaşlarına istinaden teminat ve kefillik aramaksızın BAĞ-KUR borçlarını ödeme imkanı sağlandı. Bu kapsamdan yararlanmak isteyen esnaf arkadaşlarımız biran önce borçlarını çıkarttırıp SGK’dan aldıkları yazıyla birlikte Ziraat Bankasına gidip yapılandırmalarını yapıp primlerinin emekli maaşından kesilmesi şartıyla emekli olabilecekler. Bence Bağ-Kur prim borcu olduğu için emekli olamayan tüm esnaf arkadaşlarım bu fırsatı kaçırmasın. Tahmin ediyorum Zonguldak’ta yaklaşık 5 binin üzerinde esnaf ve sanatkar arkadaşımız bu fırsattan yararlanacaktır.
Bu konuda yapılan çalışmalarından dolayı başta Sayın Başbakanımıza, Maliye Bakanımıza, Sosyal Güvenlik Kurumuna, Ziraat Bankası Bölge Müdürlüklerine, TESK Genel Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz”” diye konuştu.

Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bağ-Kur’lulara, emeklilik, imkanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı