0
Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 15:57 Bu haber 1708 kez okundu
 
“BAĞLILIĞIMIZ HER GEÇEN DÜN DAHA DA ARTIYOR”
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Atatürk’ün ölümünün 80’inci yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Her alanda attığı adımlarla bir ülkeyi yoktan var edip modern bir devlet haline dönüştüren Yüce Atatürk’e bağlılığımız her geçen dün daha da artmaktadır” dedi
GÜNDEM Haberi
“BAĞLILIĞIMIZ HER GEÇEN DÜN DAHA DA ARTIYOR”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Atatürk’ün vefatının 80’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün, 80’inci yılında her geçen daha da artan minnet, hayranlık ve özlemle anıyorum. Hiç kuşku yok ki onun en büyük eseri sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti'dir. Kula kulluk zincirlerini kıran Cumhuriyet, bu ülkede yaşayan herkesi eşit haklı bir yurttaş olarak memleketin asli sahibi haline getirmiştir. Egemenliği milletten alıp bir şahıs, zümre veya gruba vermeye çalışanların üzülerek izlediğimiz çabaları beyhudedir. Laik, demokratik bir ülke vatandaşı olmanın onurunu yaşamış, bu doğrultuda pek çok kazanıma sahip olmuş milletimiz kendini kula kul yapan zincirleri asla boynuna takmayacak, tüm kurum ve kurallarıyla işleyen eksiksiz bir demokrasiyi tıpkı cumhuriyet gibi ebediyen payidar kılacaktır” ifadelerine yer verdi.

“LAİK, SOSYAL, HUKUK DEVLETİ İLKELERİ SORUNLARIMIZI AŞMANIN TEK ÇARESİDİR”

Kantarcı açıklamasını, “Yüce Atatürk’ün, kuruluş yıllarında, cumhuriyetimizin temel harcı olarak belirlediği laik, sosyal, hukuk devleti ilkeleri içinde olduğumuz adaletsizliklerin, haksızlıkların, ekonomik ve sosyal sorunları aşmanın tek çaresidir. Çağdaş bir ülkenin temelini oluşturan laiklik, din ve vicdan hürriyetinin yapıtaşı olduğu gibi, toplumsal barışın, bir arada yaşama iradesinin garantisi, eşit yurttaş olarak birlikte barış ve huzur içerisinde yaşamamamızın da teminatıdır. Devletin sosyal niteliğinin güçlendirilmesi yoksulluğun ve adaletsizliğin ortadan kaldırılması anlamına gelecektir. Nihayet Türkiye bir hukuk devleti olduğu oranda ülkedeki huzur ve gönenci artıracak, dünya devletleri arasında hak ettiği onurlu yeri alacaktır” şeklindeki ifadelerle sürdürdü.

“BİZE VERDİĞİ GÖREVLERİN SORUMLULUĞU VE BİLİNCİ İÇİNDEYİZ”

Kantarcı açıklamasını, “Ulu Önder, ortaya koyduğu ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesi ile Anadolu topraklarına en uzun barış dönemini yaşatmış bir barış insanıdır. Dünyanın içinde yaşadığı şu çatışmalı dönemde, onun ortaya koyduğu bu ilke, tüm dünya insanlığına, barış ve huzur içinde yaşamanın biricik yolunu da göstermektedir. Her alanda attığı adımlarla bir ülkeyi yoktan var edip modern bir devlet haline dönüştüren Yüce Atatürk’e bağlılığımız her geçen dün daha da artmaktadır. Onun ilkeleri peşinden giden bizlere, demokrasimizi güçlendirmek, adaleti, toplumsal eşitliği, barışı sağlamak ve Türkiye'yi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak gibi büyük görevler önümüzdedir. Bunun sorumluluk ve bilinci içinde hareket etmenin güvenciyle Yüce Atatürk'ümüzü bir kez daha rahmetle anıyor, onun aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum” diyerek tamamladı.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “BAĞLILIĞIMIZ, HER, GEÇEN, DÜN, DAHA, DA, ARTIYOR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı