BAKKA'DAN MALİ HİBE DESTEĞİ
Haber
11 Haziran 2020 - Perşembe 11:56 Bu haber 3436 kez okundu
 
BAKKA'DAN MALİ HİBE DESTEĞİ
EĞİTİM Haberi
BAKKA'DAN MALİ HİBE DESTEĞİ

Alaplı Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Destek ve Teşvikleri ile İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ; 831 bin 384 TL bütçeli 12 ay içerisinde tamamlanması planlanan “İmalat Sanayi İhtiyaçlarına Uygun Endüstriyel Kontrol ve PLC Laboratuvarı Kurulması” adlı projesi kabul edildi.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 20 Milyon TL bütçeli 2020 yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında, Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 4 Proje ile başvuru yaparken, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 10-06-2020 tarihinde Zonguldak Bartın ve Karabük İllerinden başvuru yapan kurumlara ait 60 projeyi değerlendirmiş olup bu projelerden 17 tanesi başarılı bulunup mali hibe desteği almaya hak kazandı.

Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, “Alaplı Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Destek ve Teşvikleri ile İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan; 831,384 TL bütçeli 12 ay içerisinde tamamlanması planlanan “İmalat Sanayi İhtiyaçlarına Uygun Endüstriyel Kontrol ve PLC Laboratuvarı Kurulması” adlı projesi kabul edildi.. PLC Laboratuvarı (Programlanabilir Mantıksal Denetleyici), fabrikalardaki üretim bölümlerinde veya makinelerin kontrolü gibi işlemlerin denetiminde kullanılan otomasyon eğitiminin verileceği laboratuvardır. BAKKA tarafından kabul edilen projenin bütçesinin yüzde 75 i olan 623,538TL , BAKKA tarafından maili destek olarak verilecektir . Proje bütçesinin yüzde 25 i Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacaktır. İmalat Sanayi İhtiyaçlarına Uygun Endüstriyel Kontrol ve PLC Laboratuvarının açılması ile okulumuz ve bölge insanımız : Yeni Teknoloji PLC , Robot Kol, 3D Yazıcı, Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Üç Eksen CNC eğitimi alabileceklerdir. Bölgemizde faaliyet gösteren firmalar okulumuzda oluşacak imkânlardan yararlanarak çalışanlarını teknik açıdan daha donanımlı hale getirebilecektir. Bu projenin hazırlanması ve uygulama aşamasında proje iştirakçisi Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak‘ın katkıları büyüktür. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yapmış olduğumuz başarılı çalışmalar ile Alaplı’da her geçen gün eğitim çıtası yükseltmektedir. Konuyla ilgili olarak Eski Okul Müdürü Ertuğrul Yalınbaş’a teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKKA'DAN, MALİ, HİBE, DESTEĞİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı