Haber
31 Mayıs 2018 - Perşembe 17:31 Bu haber 1811 kez okundu
 
Bankada 3 Şehri’de 0,5
- Haberi
Bankada 3 Şehri’de 0,5

* Bankada faizler, Borsa ve hisse senetleri, dolar ve Euro sürekli yükselirken Zonguldak Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifinde faiz oranı 0,5. Zonguldak Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ercan Şehri, Bankada 3 bizde 0,5 faiz var diyor.
* Banka faizlerinin yükselişe geçmesi nedeniyle zor durumda olan esnaf; Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi’nin 0,5 faizli kredisinden almak için sıraya giriyorlar. Zonguldak Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi 2018’in 5. ayında 15 milyon 500 bin TL’lik kredi verdi.
* Geri ödemeleriyle Zonguldak Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifine sahip çıkan esnaf Başkanı Ercan Şehri, Hizmet binasını yenileyecek ve dış cepheye cam giydirme yaparak, esnafın gururu olma yolunda.  

Muhammet KARAPINAR

Zonguldak Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi son yılların en kârlı kredisini veriyor.  
Bankalar yüzde üç faizle kredi verirken Zonguldak Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi 0, 5’denkredi veriyor.  Konuyla ilgi açıklama yapan Zonguldak Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ercan Şehri, “Bankalarda faizler üç puan artırıldı. Ama bizde faizler artmadı. Şuanda 0,5 ile kredi vermekteyiz. Bunun için taleplerde yüz de yüz artma oldu.  Her hafta 27 dosya veriyoruz bankaya. Dosyasını verdiğimiz her esnafa kredi vermeye çalışıyoruz. Geçen yıl 17 milyon 500 bin TL kredi verdik. 2018’in 5. ayında 15 milyon 500 bin TL’lik kredi verdik.  Yıl sonuna kadar hedefimiz 30 milyon kredi vermek. Zonguldak Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi uzun zamandır esnaflara ve yetkililere karşı çok güzel bir güven verdi. Esnafımız bizden gözü kapalı kredi alıyor. Kredi dönüşleri de çok güzel. Özverili çalışmalarım nedeniyle bölgede en güzel para bana geldi. Paranın gelmesi esnafa yardımcı olmak demek. Zonguldak ekonomisine 15 milyonluk canlılık getirmesi demektir. Bunun için çok mutluyuz. Paramızın gelmesinde Bölge Birliği Başkanı Mehmet Azman ve Halk bankası Müdürümüzün büyük çabaları var. Kendilerini çok teşekkür ediyorum. Bankamız buranın bir daha sıkıntılı günlere dönmesini ve kapanmasını istemiyor. Bizde gelen paraları değerlendiriyoruz. Binamızı Zonguldak Esnafına yakışır hane getireceğiz. Bu yıl iç dizaynını gelecek yılda binamıza cam giydirme yapacağız” dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bankada, 3, Şehri’de, 0,5, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı