google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 15:11 Bu haber 4436 kez okundu
 
BASIN YALAN HABER Mİ YAPTI?
SPOR Haberi
BASIN YALAN HABER Mİ YAPTI?

Zonguldak Kömürspor’un sezonun devre arasında Antalya’da sürdürdüğü kamp sırasında ‘Paraların verilmemesi ve şartların daha iyi bir hale gelmemesi halinde Zonguldak’a dönmeme kararı’nın ardından birbirleri ile uyuşmayan açıklamalar tartışma konusu oldu. Zonguldak Kömürspor Futbol Şube Sorumlusu Hacı Demir, 5 Ocak Cuma günü paraların Pazartesi günü futbolcuların hesabına yatacağı yönündeki açıklamasının ardından Zonguldak yerel basında görev yapan gazeteciler bu açıklamayı haber yaparak kamuoyunu bilgilendirmişlerdi. Ancak Manisa FK karşılaşması sonrasında Hakan Çevik’in onlarca taraftarın önünde yaptığı konuşma hoş karşılanmadı. Çevik, konuşmasında “Her yerde yazıyorlar ya, gazetelerde, facebookta falan, bu çocukların hesabına para yattı diye, öyle bir şey yok.”  cümlesine yer verdi.

DEMİR: “BİR MİKTAR PARA TOPLANDI”

Zonguldak Kömürspor Futbol Şube Sorumlusu Hacı Demir’in 5 Ocak 2020 tarihinde yaptığı açıklamada, yöneticilerin kendi aralarında bir miktar para topladıklarını ve Pazartesi günü oyuncuların hesaplarına toplanan parayı yatıracaklarını söyledi. Hacı Demir’in 5 Ocak 2020 tarihinde konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde: “Geçtiğimiz yakın tarih içerisinde yönetim olarak toplantı yapmayı planladıklarını ancak çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle gerçekleştiremediklerini ifade eden Hacı Demir, “Arkadaşlarımızla görüştük. Hâlâ da görüşüyoruz. Milletvekillerimizle de istişare halindeyiz. Bir miktar para toplandı. Pazartesi günü oyuncuların hesaplarına yatırılacak. Geri kalanı içinde çalışmalarımız sürecek. Gerisi onların inisiyatifine bağlı. Pazartesi hepsi inşallah burada olacak.” şeklinde açıklama yaptı.

ÇEVİK: “HER YERDE YAZIYORLAR YA…”

Pazar günü Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda saat 13:30’da oynanan ve 2-2 eşitlikle sona eren Zonguldak Kömürspor-Manisa FK karşılaşması sonrasında kırmızı-lacivertli futbolcular taraftarlarla konuştular. Zonguldak Kömürsporlu futbolcu Hakan Çevik,  “Her yerde yazıyorlar ya, gazetelerde, facebookta falan, bu çocukların hesabına para yattı diye, öyle bir şey yok. Bunu bilin. Bu takımın nasıl mücadele ettiğini görün. Bu taraftarı sevdiğimiz için oynuyoruz. Ama burada annesine, babasına, çocuğuna bakan var. O yüzden siz bizim arkamızda durun. Valisi, Belediye Başkanı, Milletvekili ya da kim varsa bu şehirde takıma sahip çıksın.” dedi.

PARA STADYUM KİRASINA KESİLMİŞ

Hakan Çevik’in taraftarlar ile yaptığı konuşma bazı kişiler tarafından ‘Basın yalan haber yapıyor’ yönünde anlaşıldı. Hacı Demir’in yaptığı açıklamanın ardından yaşanan gelişmeler ise olayın yönünü değiştirdi. Zonguldak Kömürspor yönetiminin, futbolcuların hesabına ödeme yapılması için bankaya yaklaşık 200 bin TL para yatırdığı, bu paranın  yaklaşık 140 bin TL’lik kısmının Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından stadyum kirası  olarak  bloke edildiği, bu nedenle futbolculara ödeme yapılamadığı öğrenildi.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: BASIN, YALAN, HABER, Mİ, YAPTI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı