Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 13:57 Bu haber 3798 kez okundu
 
BAŞAR, BİN KİŞİLİK İFTAR YEMEĞİ VERECEK
Zonguldak’ta eğitime verdiği destekle tanınan ve birçok sosyal etkinlikte yer alan Zonguldak İli Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Necati Başar, Geleneksel bin kişilik iftar yemeğinin ramazanın 15’inden sonra gerçekleşeceğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
BAŞAR, BİN KİŞİLİK İFTAR YEMEĞİ VERECEK

Zonguldak İli Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Necati Başar, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Siyasilerden beklentilerinin oldukça fazla olduğunu belirten Başar, Mithatpaşa Tünelinin bir an önce tamamlanmasını, Zonguldak Havaalanının yurt içi seferlerin direkt olarak başlaması gerektiğini ve TTK Genel Müdürüne yetki verilerek her yıl emekli olan işçilerin yerine işçi alınmasını istedi.

Ayrıca Bin kişilik iftar yemeği programına hazırlandıklarını da söyleyen Necati Başar, “Geçen yıl olduğu gibi bu yılda aynı mekânda bin kişilik iftar yemeği programı düzenlemeyi düşünüyoruz. Geçen yıl yaptığımız bin kişilik iftar yemeğinde Üniversitede okuyan yabancı uyruklu öğrencilerimizde vardı. Bu yıl yabancı uyruklu öğrencilerimize Üniversitenin kampüsünde iftar yemeği vermeyi düşünüyoruz. Bülent Ecevit Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerinde yabancı uyruklu 80 adet öğrenci öğrenim görmekte.  Bu öğrencilerimiz maddi durumu iyi olmadığı için ülkelerine gidemiyorlar. Zonguldaklı hemşerilerimizle geçen yıl olduğu gibi Memurlar Lokali’nde bin kişilik bir iftar yemeği programı yapmayı hedefliyoruz. İftar yemeği programı Ramazanın 15’inden sonra olacak” ifadelerine yer verdi.

“SİYASİLERDEN BEKLENTİLERİMİZ ÇOK FAZLA”

Mithatpaşa Tünelinin bir an önce tamamlanması gerektiği söyleyen Başar; “ Zonguldaklılar olarak siyasilerden beklentilerimiz çok. Mithatpaşa tünelinin bir an önce tamamlanıp, Gazipaşa Caddesinin trafiğe kapatılması lazım. Mithatpaşa tüneli tamamlanırsa Zonguldak’ın trafik sorunu çözüldü demektir. Zonguldak Belediye Başkanımızın genç ve dinamik olması nedeniyle zorlukların üstesinden geleceğine inanıyorum ” dedi. 

“UÇAK SEFERLERİ YAYGINLAŞTIRILSIN”

İzmir, Antalya, Gaziantep, Erzurum ve Van gibi İllerimize de uçak seferlerinin direkt olarak gerçekleşmesi konusuna değinen Başar, “Türk Hava Yolları Zonguldak seferlerini başlatarak halkımızı çok mutlu ve bahtiyar etmiştir. Bundan çok mutluyuz. Yıllardır özlemini çekiyorduk. İnşallah İstanbul- Zonguldak- Zonguldak- İstanbul seferleri olduğu gibi Zonguldak’tan İzmir, Antalya, Gaziantep, Erzurum ve Van gibi İllerimize de direkt olarak uçak seferleri yapılır.” şeklinde konuştu.  

“TTK GENEL MÜDÜRÜNE YETKİ VERİLSİN”

Türkiye Taşkömürleri Kurumu’na (TTK) işçi alınması konusunda isteğini belirten Başar, “Türkiye Taşkömürleri Kurumu’na bin kişi alındı, beş yüz kişi daha alınacak. Fakat TTK yetkililerinden aldığımız bilgiye göre 850 kişide emekli olmuş. TTK Genel Müdürlüğü’ne yetki verilsin ve emekli olan işçilerin yerine her yıl sonu mutlaka işçi alsın. İnşallah Zonguldak’ta çok güzel şeyler olacak” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Haber: Muhammet KARAPINAR

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞAR,, BİN, KİŞİLİK, İFTAR, YEMEĞİ, VERECEK, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı