Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 12:02 Bu haber 4564 kez okundu
 
BAŞKAN ALAN’A ANLAMLI ZİYARET
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN ALAN’A ANLAMLI ZİYARET

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Macaristan, Bulgaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Ukrayna’dan gelen çocuklar Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’ı makamında ziyaret etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın uluslararası düzeyde kutlanan bir bayram olduğunu hatırlatan Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu bayramı, tüm dünya çocuklarına armağan ettiğini ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ile kutlayacaklarını söyledi.

ALAN: “ÇOCUKLARIMIZI ŞEHRİMİZDE AĞIRLAMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYOUZ”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ile kutlayacaklarını belirten Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, ziyarette yaptığı konuşmada, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız olması sebebiyle 4 ülkemizden 120’ye yakın misafirimiz var. Her sene olduğu gibi bizler de bu sene Zonguldak’ımızda dünya çocuklarını şehrimizde ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hep beraber büyük bir coşku ile kutlayacağız. Ben bütün yavrularımıza, ülkemize ve Zonguldak’ımıza ‘hoş geldiniz’ diyorum.”  dedi.

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın yaptığı konuşmanın ardından, Zonguldak’a gelen nedeniyle Macaristan, Bulgaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Ukrayna’dan gelen misafirler, Zonguldak’ta çok güzel ve sıcak bir şekilde ağırlandıklarını, ailelerin de kendi çocukları gibi davrandıklarını, çok mutlu olduklarını belirterek teşekkür ettiler.

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan yabancı çocuklara çeşitli hediyeler verirken, ziyarete gelen yabancı gruplar da kendi ülkelerinden getirdikleri hediyeleri Başkan Alan’a takdim ettiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Macaristan, Bulgaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Ukrayna’dan gelen misafirlerle sohbet eden Belediye Başkanı Alan, daha sonra Belediye binası önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ALAN’A, ANLAMLI, ZİYARET,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı