BAŞKAN KANTARCI, KADIN ÇALIŞANLARI UNUTMADI
Haber
08 Mart 2021 - Pazartesi 17:40 Bu haber 1110 kez okundu
 
BAŞKAN KANTARCI, KADIN ÇALIŞANLARI UNUTMADI
SİYASET Haberi
BAŞKAN KANTARCI, KADIN ÇALIŞANLARI UNUTMADI

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın çalışanlarla bir araya geldi. Çaycuma Belediyesinde adeta kadın devrimi yaşandığını söyleyen Başkan Kantarcı, “Daha önce Çaycuma Belediyesinde kadın çalışan sayısı neredeyse yok gibiydi. Çalışanlarımızın içinde kadınların sayısını oran olarak erkeklere göre çok daha artırdık.” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Çaycuma Belediyesinde çalışan kadınlarla bir araya geldi. Belediye Meclisi Salonu’nda yapılan toplantıya tüm birimlerden çalışan kadınlar katıldı. 8 Mart’la ilgili bir belgesel filmin de gösterildiği buluşmada, Başkan Kantarcı, tüm kadın çalışanlara isimlerine yazılı armağanlar verdi. Burada bir konuşma yapan Başkan Kantarcı, “Bugün Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Son yıllarda emekçi kadınlar vurgusu sık yapılmaya başlandı. Eskiden ‘Kadınlar Günü’ diye biliniyordu. 8 Mart’ın altında yatan bir büyük mücadele ve acılar var. Günümüzde hala kadının sosyal hayattaki yeri bizim gibi ülkelerde tartışma konusu. Kadın eş midir, anne midir, çalışan mıdır bu kavramlar hâlâ tartışılıyor. Gerçi biz ülke olarak büyük Atatürk sayesinde nispeten daha iyi durumdayız. Yüce Atatürk’ün Cumhuriyeti kurması ve ardından dünyada birçok gelişmiş ülkeden önce kadınlara seçme seçilme hakkı vermesi bizi bu konuda bir adım daha ileri taşıdı.” dedi. 

“BELEDİYEDE ADETA KADIN DEVRİMİ OLDU"

Belediye olarak Çaycuma’da hiç bir belediyenin yapmadığı hizmetleri siyasi ayrım yapmadan yaparken başka bir şeyin de gerçekleştiğini söyleyen Başkan kantarcı, “Belediyede adeta kadın devrimi oldu. Daha önce Çaycuma Belediyesinde kadın çalışan sayısı neredeyse yok gibiydi. Şimdi burada el kaldırın desem 2014 öncesi çalışan kaç arkadaşım bir elin parmaklarından az çıkar. Çalışanlarımızın içinde kadınların sayısını oran olarak erkeklere göre daha fazla artırmaya çalışıyoruz. Çünkü kadının olduğu yerde her şey farklı olur. Girerken de söylediğim gibi şu salondaki şu manzara bile insanın içini açıyor. Bugün böyle bir anma ve kutlamada bir arada olduğumuz için çok mutluyu. Sizlere teşekkür ediyorum. Sağlık içince huzur içinde nice yıllar çalışmayı ailenizle çocuklarınızla tüm Çaycuma ile mutlu bir hayat sürmenizi diliyorum. Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun.” dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, KANTARCI,, KADIN, ÇALIŞANLARI, UNUTMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı