Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 07:57 Bu haber 1771 kez okundu
 
Başkan Yılmaz yine yapacağını yaptı
Türkiye’de ve Avrupa’da belediyeler ‘yapay plaj’ yaparken Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, doğal Ilıksu plajını hafriyatla doldurdu. Ilıksu’nun doğal ve ekolojik dengesini bozan Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz’a tepkiler çığ gibi artıyor. Kamu zararı, çevre kirliliğine ve Ilıksu’yu sel ve su baskınına maruz bırakan hafriyat dökülmesine halk anlam veremiyor.
YAŞAM Haberi
Başkan Yılmaz yine yapacağını yaptı

Muhammet KARAPINAR 
 AK Parti Genel Merkezi tarafından ihtar verilen Zonguldak’ın Kozlu İlçe Belediye Başkanı Kerim Yılmaz’ın son zamanlarda yaptıklarına seçmenleri ve partisi anlam veremiyor. Kozlu sahilinde yaptığı usulsüz yapılaşmalar nedeniyle Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ın  soruşturma izni verdiği Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Karadeniz’in en doğal ve güzel plajlarından olan Ilıksu plajını hafriyatla doldurması tepkiler artıyor. Ilıksu plajına akan dere yatağına dökülen hafriyatlar nedeniyle çevredeki iş yerleri ve evler tehlike altında. 
Vatandaşlar ve Ilıksu’da ki işletme sahipleri Başkan Yılmaz’ın  ne yapmaya çalıştığın anlamakta güçlük çektiği söyleyerek tepkilerini şu ifadelerle gösterdiler, “ Ilıksu her an sel ve su baskınına müsait bir yer.  Ilıksu halkı hem Karadeniz’in çılgın dalgalarıyla, dere yatağından gelen suyla mücadele etmek zorunda. Başkan Yılmaz, dere yatağının ağzına tonlarca hafriyat döktü. Hafriyat en kısa zamanda kaldırılmazsa Ilıksu’da can ve mal kaybının yaşanması muhtemel. 
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ın  sesimizi duymasını ve bir an önce hafriyatın kaldırılmasını istiyoruz” dediler. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Yılmaz, yine, yapacağını, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı