Haber Detayı
15 Temmuz 2018 - Pazar 11:03 Bu haber 5013 kez okundu
 
Başmüfettiş Ahmet Sırrı Beşel' e veda
GÜNDEM Haberi
Başmüfettiş Ahmet Sırrı Beşel' e veda

​Zonguldak Orman Bölge Müdürü iken Teftiş Kurulu Başkanlığına Başmüfettiş olarak ataması yapılan Ahmet Sırrı Beşel’ e Zonguldak’ ta veda gecesi düzenlendi.  
13 Haziran 2014 tarihinden itibaren 1.489 gün süreyle Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü yapan Beşel’in vedasına, Bölge Müdürlüğü ve İşletme Müdürlüklerinden yoğun katılımının olduğu gecede hüzünlü anlar da yaşandı.  
Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı bu etkinliğe katılan Bölge Müdürlüğü personellerine, Belediye Başkanlarına, Sendika Temsilcilerine teşekkür etti. 10 yılı aşkın bir süredir Ahmet Sırrı Beşel’ i tanıdığını, kendisinin iş odaklı bir meslek büyüğü ve meslektaşı  olarak, ön açıcı olduğunu, yönetimde adaleti ve hakkaniyeti ön planda bulundurduğunu, yapılan çalışma ve eserlerde hep destekçi ve öncü olduğunu bu özellikleri ile daha üst görevlere gideceğine inandığını, burada bulunduğu kısa sürede her yerde bir eseri ile karşılaştığını belirtti. Bugüne kadar Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne ve Orman Teşkilatına verdiği hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür etti ve bundan sonraki meslek yaşamında başarılar diledi. 
Başmüfettiş Ahmet Sırrı Beşel ise konuşmasında; insanların kuş misali olduğunu ve kanatlarının daima açık olduğu belirtti. Çalışma süresince kendine şiar ettiği adaletli olmak ve hak edenin hakkını vermeyi hiç unutmadığını ve uyguladığını, insan olduğumuzu, çok iş yapanın hata da yapabileceğini, kendisinin de mutlak suretle hatalarının olduğunu, bunların tamamının kurum iş ve işlemleri için olduğunu hiç kimseyi isteyerek ve bilerek üzmediğini, iş gereği de olsa kırdığı ve üzdüğü insanlardan özür dilediğini ve helallik istediğini belirtti. Kendisinin de tüm çalışanlarımıza ön şartsız varsa hakkını helal ettiğini söyledi.  
Beşel konuşmasının devamında; Bölge ormanlarında ve Türkiye ormanlarında yapılacak çok iş olduğunu, ormancılığı avrupa hatta dünya ormancının ötesine taşımak, meslektaşlarımın bizleri en üst seviyelerde temsil etmesini sağlamak için çalıştığını, Bölge Müdürlüğünde yarışma odaklı bir çalışma metodu uyguladığını ve bu sayede başarılı çalışmalara imza atıldığını ama her şeyden önce ekip ruhuna önem verildiği, çalışmalarda orman köylüsüne odaklanıldığını onların yaşam kalitelerinin artırılması için çaba sarf ettiği  yerine gelen Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı’ nın  da aynı azim ve kararlılıkla bu işleri yapacağından emin olduğunu belirtti. Zonguldak’ta çalıştığı sürede bir çok arkadaş ve kardeş edindiğini, kendisini meslek hayatında ve sonrasında bir abi ve kardeş olarak kabul etmelerini, fiilen Ankara’ya gitmiş olsa bile burada olan ve olamayan herkesin gönlünde farklı bir yere sahip olduğunu, burada edindiği arkadaşları ve kardeşlerinin Ankara’da bir kapılarının olduğunu, kendisine uğranılmasından şeref ve onur duyacağını söyledi. 
Konuşmaların sonunda Zonguldak’taki görevi anısına kendisine çeşitli hediyeler takdim edilen Başmüfettiş Ahmet Sırrı Beşel; geceye katılan tüm çalışanların masalarına uğrayıp ayrı ayrı teşekkür etti ve vedalaşıp helalleşti. 
Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başmüfettiş, Ahmet, Sırrı, Beşel', e, veda,
Yorumlar
Haber Yazılımı