Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 15:24 Bu haber 2078 kez okundu
 
Bayramda Hava Durumu
- Haberi
Bayramda Hava Durumu

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 9’uncu Bölge Müdürlüğü, Kurban Bayramı hava tahmin raporunu açıkladı.

 “Kurban Bayramı tatili süresince yurdumuzun sıcak havanın etkisinde kalacağı, bu hafta sonu cumartesi (arefe) günü Doğu Karadeniz kıyı kesiminde, pazar günü (bayramın birinci günü) Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında beklenen hafif sağanak yağışlar dışında Kurban Bayramı sonuna kadar ülkemiz genelinde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu hafta yurdumuzun kuzey ve iç kesimlerinde azalarak mevsim normalleri altına düşen ve hafta ortasından itibaren artmaya başlayan hava sıcaklıklarındaki artışın, hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca devam edeceği, Bölgemiz genelinde mevsim normalleri civarında, hafta sonundan itibaren mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Kurban Bayramı süresince en yüksek hava sıcaklıklarının Bartın’da 30-35, Bolu’da 30-34, Çankırı’da 32-36, Düzce’de 31-36, Karabük’te 31-36, Kırıkkale’de 32-37, Zonguldak’ta 27-29 dereceler arasında olması tahmin ediliyor.”

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayramda, Hava, Durumu,
Yorumlar
Haber Yazılımı